Statistika našeho portálu

  • 96 291 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Farmářská slavnost pro rodiny s dětmi na Farmě Moulisových

15.08.2015 Milínov

Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství připravilo 5. ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na propagaci českého zemědělství, venkova a regionálních potravin. Čtvrtá akce z cyklu pěti slavností se bude konat 15. 8. 2015 od 10 do 16 hodin v Milínově na Farmě Moulisových…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství připravilo 5. ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na propagaci českého zemědělství, venkova a regionálních potravin. Čtvrtá akce z cyklu pěti slavností se bude konat 15. 8. 2015 od 10 do 16 hodin v Milínově na Farmě Moulisových v Plzeňském kraji.

 

Přijďte se podívat, jak vypadá úspěšný farmář na certifikovanou ekologickou farmu s více jak stoletou historií! Na Farmářské slavnosti v Milínově si návštěvníci budou moci prohlédnout krávy masného plemene Simmentál, stáda koní, ovce a kozy a v neposlední řadě nádhernou farmu v lůně čisté přírody. Moulisovi provozují penzion, pořádají naučně zážitkové aktivity a kulturní akce, založili jezdecký klub a organizují kurzy vaření. Není divu, že maso od Moulisů je díky přirozené chuti skutečným gurmánským soustem, navíc s příchutí zážitku prožitého na tak nádherném místě.

 

Pro rodiny s dětmi je připravena spousta her a kvízů o farmaření a chybět nebude ani tradiční farmářský trh s lokálními potravinami, kuchařská show s potravinami, které se pyšní známkou kvality Klasa, a mnoho dalšího. Na své si přijdou i dospělí návštěvníci, kteří si mohou vyzkoušet své dovednosti na simulátoru dojení krávy či jízdy na býkovi. Vstup na akci je zdarma.

 

Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov a hlavně dětem ukázat zajímavější možnost trávení volného času, než v obchodních centrech nebo u počítačů. "Chci všechny pozvat na akce Farmářských slavností, aby hlavně rodiče s dětmi viděli, jak vlastně dneska podnikání v zemědělství a život sedláků vypadá.  Stále více lidí totiž chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit," zve na akce ministr zemědělství Marian Jurečka. Cílem je přiblížit veřejnosti život našich sedláků a ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání.

Adresa: Farma Moulisových, Milínov 23, Nezvěstice, 332 04 (okres Plzeň – jih)  

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 27. říjen

Dnes má svátek Šarlota / Zoe

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete