Statistika našeho portálu

 • 102 223 Akcí v kalendáři
 • 5 391 Ubytovacích zařízení
 • 24 208 Míst a památek

Festival deskových her - Valašská Polanka

05.08.2022 - 07.08.2022 Valašská Polanka

Klub Stolních Her Valašská Polanka srdečně zve všechny dobré lidi k víkendové zábavě v rámci druhého ročníku Valašsko-Polanského Festiválku Deskových Her, který se uskuteční u nás v obci ve dnech 5.srpna-7.srpna 2022.Tento herní festiválek není pouze o deskových hrách, i když právě tyto tvoří jeho jádro a reprezentují naši celkovou myšlenku trávení času s přáteli nebo s rodinou u společné aktivity a rozvíjení mezilidských vztahů. Letos toho na vás ale bude čekat spousta. Od venkovních her a posezení u otevřeného ohně, přes všemožné turnaje či kvízy, volné hraní deskových a konzolových her, virtuální reality, až po pásma přednášek, na kterých se můžete něco dovědět a obohatit tak svoje znalosti v zajímavých tématech.

Adresa a kontaktní informace

Klub Stolních Her Valašská Polanka srdečně zve všechny dobré lidi k víkendové zábavě v rámci druhého ročníku Valašsko-Polanského Festiválku Deskových Her, který se uskuteční u nás v obci ve dnech 5.srpna-7.srpna 2022.
Tento herní festiválek není pouze o deskových hrách, i když právě tyto tvoří jeho jádro a reprezentují naši celkovou myšlenku trávení času s přáteli nebo s rodinou u společné aktivity a rozvíjení mezilidských vztahů. Letos toho na vás ale bude čekat spousta. Od venkovních her a posezení u otevřeného ohně, přes všemožné turnaje či kvízy, volné hraní deskových a konzolových her, virtuální reality, až po pásma přednášek, na kterých se můžete něco dovědět a obohatit tak svoje znalosti v zajímavých tématech.

Pátek 5.8.2022 – začátek od 17:00.
Druhý ročník Valašsko-Polanského Festiválku Deskových Her započne v pátek 5.srpna. Stejně jako vloni odstartuje festiválkové dění velký vědomostní kvíz pro předem registrované týmy o 3-5 účastnících. Kapacita kvízu je omezená, a proto doporučujeme, na základě zkušeností z loňska, co nejdříve zaregistrovat váš tým. Otevření registrací by mělo, dle plánu, započít na přelomu června/července. Vědomostní kvíz bude zahrnovat kategorie z okruhu otázek věda a technika, fauna a flora, sport, historie, geografie, kultura, společnost a kategorie různá. Sežeňte si tým složený z přátel či z rodiny a neváhejte si přijít zasoutěžit a nažhavit svoje mozkové závity v tomhle jedinečném kvízu, který měl v roce 2021 opravdu velký úspěch a bylo obsazeno všech 40 míst, která byla pro loňský ročník vymezena. Letos, dle zájmu, jsme případně připravení kapacitu navýšit až pro 60 soutěžících.
Pátek však nebude pouze o vědomostním kvízu. Už hned první den festiválku bude totiž k dispozici i spousta dalších aktivit.
Pokud jste někdy slyšeli o RPG hře na hrdiny zvané Dungeons and Dragons, popřípadě o její české odnoži Dračím Doupěti, tak neváhejte a přijďte si zkusit zahrát výpravy Dračí Hlídky. Náš Pán Jeskyně (vypravěč) pro vás má připraveno dobrodružství na cca 90-120 minut, při kterém zažijete spoustu zábavy a využijete notnou dávku své fantazie. Příběh bude koncipován i pro naprosté začátečníky, kteří nikdy s podobnou hrou do styku nepřišli. Vše vysvětlíme a v přátelské atmosféře naučíme. V této hře, při které vám stačí pouze papír, tužka a kostky, se vžijete do role jednoho z hrdinů (ať už kouzelník, udatný válečník, v přírodě zběhlý hraničář, či lstivý lupič ve stínech) a jakožto družina těchto hrdinů se budete snažit přijít na kloub záhadě, kterou pro vás připravil náš vypravěč. Navíc si budete moci vybrat jednoho z mocných polanských hrdinů pro tuto výpravu. Podobizny hrdinů jsou totiž překresleny z předloh fotografií nás, organizátorů. Zvládnete se svou družinou zdárně vyřešit svěřený úkol, a nebo padnete do spáru smrti? To se dozvíte jedině tak, že si přijdete tohle dobrodružství naživo vyzkoušet. Výpravy Dračí Hlídky budou připraveny jak v pátek, tak i v sobotu.
Po velkém úspěchu Dance Dance Revolution (DDR) budou pro vás už od pátku také připraveny tyto herní podložky k pořádné náloži pohybové aktivity. Vyber si z nabídky svůj oblíbený song a vyzvi své přátele, změřte síly, kdo ho na body zvládne lépe. Děti tuto pohybovou hru také milují.
V pátek samozřejmě budete mít k dispozici pro volné hraní i celou řadu deskových her.
Připraveny budou i konzolové hry a ve večerních hodinách pojede i VR (Virtuální Realita). Připraven bude i PC Retro koutek, kde můžou zažehnout plamen nostalgie zejména starší ročníky. Také koutek pro děti bude k dispozici.

Sobota 6.8.2022 – začátek od 9:00.
Druhý festiválkový den započneme už brzy ráno, program na sobotu slibuje bohatou snůšku nejrůznějších aktivit, turnajů, přednášek či kvízů.
Volné hraní velkých i menších deskových her. Letošní ročník jsme se rozhodli vám co nejvíce zpříjemnit, a proto budou hlavní sekci volného hraní vždy obsluhovat 2 organizátoři, kteří vám hru nachystají, vysvětlí, provedou vás samotným hraním, budou k dispozici pro vaše dotazy, vyřeší sporné situace v pravidlech a pak hru také uklidí a přichystají k dalšímu hraní. Volné hraní bude rozděleno do 4-5 hodinových okének a v každém okénku pro vás bude přichystáno 8 velkých deskových her. Po uplynutí této doby se hry obmění. Po celou dobu budou k dispozici i jednodušší hry, které nevyžadují přítomnost organizátorů. Ti vám však i s těmito dokážou poradit a navedou vás na správnou vlnu, jak hru hrát.
Pokud budeme v přízni počasí, budou taktéž po celou sobotu a neděli připraveny venkovní aktivity. Ať už světoznámé venkovní hry Cornhole či Molkki, a nebo třeba posezení u otevřeného ohýnku, kde si budete moci opéct nějakou tu dobrotu.
I v sobotu budou opět probíhat výpravy Dračí Hlídky.
Přednášky
Na sobotní den jsme pro návštěvníky přichystali 4 přednášková pásma.

 1.  Anime
  - Přijďte si poslechnout základní informace a základní rozdělení tohoto kresleného umění.
  Možná jste ani nevěděli, jak různorodé může toto téma být. Přednáška bude cca na 45-60 minut.
 2. Povídání o Středozemi
  - Máte rádi Tolkienův svět Středozemě? Komplexnost tohoto díla je opravdu veliká a vy budeme mít možnost poslechnout si jeden z příběhů z toho světa, který vám přednášející více osvětli a pokusí se vás vtáhnout do tohoto geniálního fantasy světa pana Tolkiena. Přednáška je plánována na 45-90 minut.
 3. Pohádky s Kárlem trochu jinak aneb Ze světa mytologie
  - Kárl si pro ty nejmenší posluchače (ale nejen pro ně) přichystal vyprávění bájných příběhů ze starověkých kultur Egypta, Řecka a z mrazivého severu (Vikingové).
  Každý z vás určitě na základní škole byl nucen alespoň lehounce zakopnout o Staré řecké báje a pověsti, tak se přijďte se svými ratolestmi ponořit do mýtického světa bohů, kouzelných tvorů a odvážných hrdinů. Bude pro vás připraven vždy 1 příběh z každé starověké kultury. Přednáška je plánována na cca 60 minut.
  Tato sekce bude k dispozici jak v sobotu, tak i v neděli. Příběhy budou každý den odlišné.
 4. Zaklínač
  - Budete moci detailněji nakouknout do putování nebojácného Bílého Vlka aka Geralta z Rivie. Přednášející vás blíže seznámí se světem stvořeným polským spisovatelem A.Sapkowskim a s jeho hlavními postavami. Přednáška je plánována na 45-60 minut.
  Kvízy a turnaje
  Jako stěžejní kvíz pro sobotní den je naplánován velký znalostní kvíz Harryho Pottera.
  Přijďte si otestovat, jak dobře znáte svět spisovatelky J. K. Rowlingové. Na tento kvíz bude nutná registrace předem. Dále pak proběhne také kratší kvíz Pána Prstenů.
  Co se týče turnajů, tak se můžete těšit na soubojový turnaj v pohybové hře Just Dance, kde vás, jakožto tanečníka, snímá obrazovka a vy se musíte co nejpřesněji snažit kopírovat taneční pohyby postavičky, kterou vidíte na obrazovce před sebou. Porce srandy tu čeká na každého zúčastněného. Taktéž proběhne turnaj v konzolové hře Buzz Quiz, kde dostanete do ruky ovladač a budete se snažit správným odpovídáním ve stylu A,B,C,D dostat přes své soupeře až do velkého finále. Další turnaj pak budete moci absolvovat opět v pohybové hře, a tentokráte se bude jednat o turnaj v DDR, kterým vás provede proslulý Fullty aka DJ Kolo. Další turnaje, kterých se budete moci zúčastnit v rámci sobotního dne, budou ještě ve hrách Molkki, Párty Trefa a Krysí Války.

Neděle 7.8.2022 – začátek od 9:00.
V neděli na vás bude opět čekat volná sekce hraní deskových her, tak jako v sobotu.
Dle přízně počasí opět pojede i venkovní hřiště a veškeré aktivity s ním spojené.
I na neděli jsme si pro vás připravili pásmo přednášek a pásmo turnajů a kvízů. Na co se můžete těšit poslední den festiválku?
Přednášky
V rámci nedělního přednáškového pásma se můžete těšit na 2 přednášky.

 1. Marvel Universe
  - Znáte svět superhrdinů? Ať už Spiderman, Thor či mocný Hulk, budou vám představeni superhrdinové z filmového světa tohoto smyšleného vesmíru a seznámíte se s jejich schopnostmi, s jejich osudem a s padouchy, kterým museli v cestě za záchranou světa čelit.
 2. Pohádky s Kárlem trochu jinak aneb Ze světa mytologie
  - I v neděli si můžete užít pokračování vyprávění mytologických příběhů. Druhá část.

Kvízy a turnaje
Pro nedělní den byl jako stěžejní kvíz vybrán kvíz na téma filmového zpracování trilogie Hobbit. Tak jako na předešlé velké kvízy se bude nutno předem registrovat.
Pro milovníky knižní série Píseň ledu a ohně (HBO seriál Hra o Trůny) bude připraven turnaj v karetní hře zasazené do tématiky tohoto světa. Budete intrikovat jako Lannister, či se čestně bít jako Stark? Vyhrajete jako nespoutaný Martell, nebo porostete do síly jako rod Tyrellů? To už necháme na vás. Maximální kapacita tohoto turnaje je 6 hráčů.Organizátoři vám hru vysvětlí a po celou dobu turnaje vám budou k dispozici. V neděli taktéž proběhne turnájek v grandiózní hře Dominion. Pro děti pak bude připravena možnost změřit síly v turnaji ve hře Karak, či ve hře Krysí Války nebo ve hře Balada. Z venkovních turnajů proběhne turnaj ve hře Cornhole. Také budete mít možnost zasoutěžit si ve světově známé a úspěšné hře Ztracený ostrov Arnak, jejíž autoři, manželé Štachovi, pochází z nedalekého Prlova a rozhodli se náš festiválek také podpořit.
Znáte televizní pořad Co na to Češi? Že je vaše odpověď kladná? No výborně! Tak neváhejte a přijďte si zasoutěžit v turnaji inspirovaném touto televizní show. Pravidla jsou velmi podobná, tudíž vemte své příbuzné či kamarády a pojďte zkusit své štěstí. Minimálně vám můžeme zaručit když ne přímo výhru, tak alespoň spoustu zábavy.

Závěrem bychom rádi zmínili, že na vás čeká také bohaté občerstvení.
Taktéž se můžete těšit na koutek s merch zbožím (zde budete mít možnost zakoupit si krásné a jedinečné upomínkové předměty ze známých filmů, her či seriálů).
Moc se na vaši účast těšíme a doufáme, že si užijeme krásný víkend plný zábavy.
Od fanoušků pro fanoušky


hernifestivalek.cz

Událost na Fb

Mapa

Další akce v okolí

Vsetinský filmový maraton 2024 - Vs…

19.04.2024 - 21.04.2024
kino Vatra

Vsetínský filmový maraton s pořadovým číslem 26 se uskuteční v kině Vatra Vsetín o víkendu od 19. do 21. dubna 2024.…

Bezpečně v online světě – Lanterna …

05.05.2024 - 07.05.2024
Spa hotel Lanterna

Jak našlapovat v online světě bezpečně? Jak mít soukromí na sítích i jinde pod kontrolou? Nejen na tyto otázky vám…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Val…

01.06.2024 - 01.06.2024
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Val…

14.06.2024 - 14.06.2024
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 20. duben

Dnes má svátek Marcela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete