Statistika našeho portálu

  • 99 542 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Festival masopustních tradic Fašank

04.02.2018 - 13.02.2018 Strání

 Připomínkou klasických lidových tradic v prostředí malebného jihomoravského kraje je již několikátým rokem "Festival masopustních tradic Fašank", konající se na přelomu února a března ve Strání.Masopust ve všech svých podobáchBohatý program nabídne zájemcům rozličné ukázky lidových řemesel, tradiční zabijačku, dny otevřených dveří v Moravských sklárnách (ukázky ruční výroby skla, prodej…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

 

Připomínkou klasických lidových tradic v prostředí malebného jihomoravského kraje je již několikátým rokem "Festival masopustních tradic Fašank", konající se na přelomu února a března ve Strání.

Masopust ve všech svých podobách

Bohatý program nabídne zájemcům rozličné ukázky lidových řemesel, tradiční zabijačku, dny otevřených dveříMoravských sklárnách (ukázky ruční výroby skla, prodej výrobků), vystoupení několika folklorních souborů (kromě regionálních souborů se můžete těšit i na zahraniční hosty), známé pochovávání basy, večerní Zrcadlo masopustu či oblíbenou besedu u cimbálové muziky. Zřejmě největším lákadlem pro návštěvníky je tradiční mečový tanec, který při průvodu obcí předvádí skupinky složené z tanečníků, gazdy a kapel. Tímto pochodem také festivalový program vrcholí.

Mezi oblíbené doprovodné akce patří výstavy fotografií z minulých ročníků či divadelní představení místních školáků v objektu zdejší základní školy. Na své si zde přijdou i vyznavači chutných regionálních laskomin a přiměřeně uleželých lihovin, které svou silnou chutí umí odrazit i ty nejchladnější ataky mrazivých teplot.

Festival masopustních tradic Fašank 2018

Festival masopustních tradic FAŠANK 2018 proběhne v naší obci v termínu pátek 4. 2.- úterý 13. 2. 2018.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 20. březen

Dnes má svátek Světlana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete