Statistika našeho portálu

  • 99 299 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Festival Tolerance – Prague Pride 2017 - Praha

07.08.2017 - 13.08.2017 Praha

Málokterá kulturní a společenská akce si za krátkou dobu svého konání vysloužila tak rozporuplnou pověst a zároveň nebývalý mediální zájem jako "Festival Tolerance – Prague Pride", která se již několikátým rokem koná v průběhu srpna v našem hlavním městě Praze. Může za to především organizátor soutěže, kterým je komunita gayů a leseb, a zároveň pak často stereotypní představy nemalé části naší…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
různá místa, Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Málokterá kulturní a společenská akce si za krátkou dobu svého konání vysloužila tak rozporuplnou pověst a zároveň nebývalý mediální zájem jako "Festival Tolerance – Prague Pride", která se již několikátým rokem koná v průběhu srpna v našem hlavním městě Praze. Může za to především organizátor soutěže, kterým je komunita gayů a leseb, a zároveň pak často stereotypní představy nemalé části naší populace o principech fungování rovné společnosti bez ohledu na sexuální orientaci jejích členů.

Co Vás na akci čeká

Bez ohledu na rozmanité názory celé společnosti nelze akci samotné upřít poutavou zajímavost, kreativní bohatost a nezpochybnitelnou atraktivitu. Během několika dnů se všem účastníkům naskýtá možnost navštívit desítky hudebních koncertů, poutavých výstav, sportovních klání, nápaditých divadelních představení či filmových produkcí. Bohatý program pak ozvláštňuje i početná skupinka zajímavých a atraktivních hostů, kteří jednotlivých ročníků účastní.

Jsme si jisti, že každý z návštěvníků zde zkrátka nalezne kulturní vyžití plné zábavy, uměleckých zážitků a plné radosti ze života. Tento fakt snad spolu s hojnou účastí návštěvníků bude tou nejlepší odměnou a satisfakcí pro pečlivé organizátory této zajímavé a potřebné akce, jejíž kompletní program Vám níže předkládáme k posouzení.

Festival Tolerance – Prague Pride 2017

K pražskému létu neodmyslitelně patří festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku. Je akcí nejen pro LGBT komunitu, ale úplně pro všechny. Sedmý ročník přišel s kampaní "Zbytečný festival".
Festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender (LGBT) tematiku letos vstupuje již do 7. ročníku. V týdnu od 7. do 13. srpna v Praze nabídne mnoho kulturních, společenských, debatních, sportovních i duchovních akcí. Prague Pride 2017 přivítá významné mezinárodní hosty, kteří přijedou z Tchaj-wanu, Arménie, Ruska i z Velké Británie.

Prague Pride bývá označován za zbytečný festival, protože panuje přesvědčení, že LGBT lidé jsou v České republice vesměs tolerováni. Cílem letošní kampaně je ukázat, že je velký rozdíl mezi pouhou tolerancí a skutečným respektem, který si LGBT lidé zaslouží stejně jako ti, kdo se narodili s heterosexuální orientací.

Program LGBT festivalu obsahuje 104 událostí a aktivit. Vrcholem Prague Pride bude tradičně průvod Prahou v sobotu 12. srpna, který vyjde z Václavského náměstí v 12:30 hod směrem do Letenských sadů, kde se bude konat hudební odpoledne se třemi stagemi a jarmarkem neziskových organizací.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

SOČR: S Robertem Jindrou na přelomu…

06.02.2023 - 06.02.2023
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 6. 2. 2023 | 19.30 hodin | Rudolfinum Gustav Mahler: Blumine Alban Berg: Sedm raných písní Otakar Ostrčil:…

Filharmoniště: Saxofonové kvarteto …

06.02.2023 - 06.02.2023
Novoměstská radnice

Koncerty na Novoměstské radnici 6. února seznámí děti se saxofonem a klasickými jazzovými rytmy. Kdy saxofon vznikl, v…

Soul Seekers - Praha

09.02.2023 - 09.02.2023
Divadlo Komedie

Úspěšné představení Tanečního souboru Pop Balet s názvem SOUL SEEKERS.

Vlastní figurky ze skla - Praha

11.02.2023 - 11.02.2023
OC Šestka

Vlastní figurky ze skla? Navštivte workshop Jitky Havlíčkové v OC Šestka.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. únor

Dnes má svátek Vanda

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete