Statistika našeho portálu

  • 102 692 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Festival zlobení v Gabriel Loci 2023 - Praha

20.07.2023 - 23.07.2023 Praha

Čtyři dny v Gabriel Loci uprostřed města v horkém létě naplněné divadlem, hudbou, dílnami a hrou. Krabice, barvy, papír, hlína a voda. Semináře a debaty. A skvělé jídlo. To bude nultý ročník divadelního open air festivalu pro všechny, kteří chtějí na chvíli nemít vše pod kontrolou. Od zlobivých dospělých zlobivým dětem, křičení dovoleno!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Gabriel Loci, Holečkova 106/10, Praha 5
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Program festivalu se bude konat převážně na nádvoří bývalého kláštera sv. Gabriela na pražském Smíchově, zavítá ale i do jeho ikonické Rajské zahrady. Pořadatelé zde uvedou řadu divadelních a hudebních představení pro děti i jejich dospělé. Dramaturgie festivalu se zaměřila na autorské inscenace, které se věnují tématům jako zlobení, výchova a rodičovství, a na běžné životní situace nabízejí netradiční pohled. "My i spousta našich kamarádů v divadle děláme převážně autorské ´zlobivé´ inscenace. Baví nás provokovat, chceme otevírat témata, o kterých by se ve společnosti, podle nás, mělo mluvit. Divadlo má být prostorem pro debatu. A tak občas dostaneme nálepku, že jsme zlobiví,” říká Adam Skala, režisér a organizátor festivalu.

Velká většina inscenací, které se na festivalu objeví tak tvoří autorské inscenace. Dramaturgický výběr se snaží dotýkat se i tématu zlobení, výchovy, rodičovství. "Hledali jsme takové inscenace, které se snaží dívat na známé věci z trochu jiného úhlu. Tam, kde je zvykem mlčet, nemlčí. Občas zašťourají. A taky se neberou úplně vážně,” vysvětluje dramaturgyně Kamila Krbcová.

Mezi účinkující divadelní soubory patří Divadlo MASO, Rudolf Hancvencl, Divadlo Brastrs kolektiv, Lumíra Přichystalová, Studio Damúza, Ductus Deferens a další. Kromě divadelního programu si také malí návštěvníci festivalu užijí zábavný doprovodný program na pop-upovém "zlobivém hřišti" - svobodném prostoru z kartonových krabic a dalších recyklovaných materiálů. Návštěvníci na ně mohu malovat, stavět z nich, bořit, skákat, ležet - cokoli je jen napadne. Při inspiraci pro hru vycházel organizační tým ze svých dětských vzpomínek a fantazií.

 

"Naše hřiště myšlenkově kopíruje adventure playground. Krabice jsou univerzální cihly. Z těch si můžeš postavit hrad, bunkr anebo si vybít vztek. V divadle je to materiál, se kterým se často pracuje v rámci scény - a tak se to nabízelo,” vysvětluje Adam Skala.

Festival Zlobení a Letní scéna Gabriel oživují prázdninový kulturní program na Praze 5, která akci finančně podpořila. Přes den je na místo konání a veškerý program vstupné dobrovolné, bude však možné si za symbolickou částku rezervovat místo na festival a přispět na provoz festivalu dárcovským lístkem v síti Goout.cz. Denní program je určen primárně pro rodiny s dětmi. "Zlobivé hřiště” je otevřeno hodinu před prvním představením a zavírá ve 20 hodin. Večerní představení pro dospělé jsou zpoplatněna - lístky je možné kupovat v síti Goout.cz nebo na místě.

 

Další akce v okolí

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Kostel sv. Šimona a Judy

Sny a naděje v dílech neměckých autorů 17. století

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Císařský sál

Věhlas neapoského stylu v Itálii 18. století

Koncert skupiny R0XORM3N 2024 - Pra…

25.07.2024 - 25.07.2024
Pragovka Gallery,…

Pragovka Gallery vás 25. července od 18 hodin zve na doprovodný program k aktuální výstavě Martina Káni GEOVÝBĚH. V…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. červenec

Dnes má svátek Čeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete