Statistika našeho portálu

  • 99 296 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

GASK o Velikonocích vystaví vzácnou iluminaci z patnáctého století - Kutná Hora

30.03.2013 - 26.06.2013 Kutná Hora

 Galerie GASK o Velikonocích svým návštěvníkům odhalí vzácnou iluminaci. K vidění bude tři dny.  Srdečně vás zveme na Velikonoce do GASKu.Máme pro vás otevřeno celý prodloužený víkend,to znamená i na velikonoční pondělí 1.4.2013. Všichni, kteří na Velikonoce zavítají do GASKu budou mít v tomto roce první možnost vidět vzácnou Kutnohorskou iluminaci. Iluminace bude vystavena od 30.3. do…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kutná Hora, Galerie GASK
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kutná Hora
Obec
Kutná Hora

Fotogalerie k článku

 Galerie GASK o Velikonocích svým návštěvníkům odhalí vzácnou iluminaci. K vidění bude tři dny.
 
Srdečně vás zveme na Velikonoce do GASKu.

Máme pro vás otevřeno celý prodloužený víkend,

to znamená i na velikonoční pondělí 1.4.2013. Všichni, kteří na Velikonoce zavítají do GASKu budou mít v tomto roce první možnost vidět vzácnou Kutnohorskou iluminaci. Iluminace bude vystavena od 30.3. do 1.4.2013.
 
 
Iluminace byla vydražena na sklonku roku 2009, v Jezuitské koleji byla poprvé vystavena 27. prosince téhož roku, kdy ji zhlédly tisíce lidí. Galerie dílo ukázala veřejnosti také po roce od jeho zakoupení nebo při otevření opravených prostor koleje.
 
Iluminaci vytvořil koncem 90. let 15. století malíř z okruhu přední pražské iluminátorské dílny tohoto období a byla původně úvodním listem dnes již neznámé velké chorální knihy, z níž byla vyříznuta. Ve sbírkách GASK je jednou z největších a nejvýznamnějších památek středověké knižní malby vůbec. Na výstavě věnované umění a kultuře ve střední Evropě za vlády Jagellonců vystřídá v jedné z výstavních vitrín Kutnohorský graduál.
 
Kutnohorská iluminace bude k vidění až při příležitosti Královského stříbření Kutné Hory, v termínu od 22. do 26. června.

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 4. únor

Dnes má svátek Jarmila

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete