Statistika našeho portálu

  • 99 299 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové 2018 - Litomyšl

19.05.2018 - 20.05.2018 Litomyšl

O nesporných gastronomických dovednostech slavné M. D. Rettigové jistě slyšeli všichni milovníci výborné české kuchyně. Že se však tato významná žena předminulého století narodila v Litomyšli však již tuší jen málokdo. Zdejší lidé však na legendu české kuchyně nezapomínají a již několikátým rokem pořádají v průběhu května "Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové", které se okamžitě…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

O nesporných gastronomických dovednostech slavné M. D. Rettigové jistě slyšeli všichni milovníci výborné české kuchyně. Že se však tato významná žena předminulého století narodila v Litomyšli však již tuší jen málokdo. Zdejší lidé však na legendu české kuchyně nezapomínají a již několikátým rokem pořádají v průběhu května "Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové", které se okamžitě po svém vzniku staly jednou z nejnavštěvovanějších společenských akcí.

Na co se zde můžete těšit

A není se co divit. Pro všechny laiky i odbornou veřejnost je pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů ČR připraven nevídaně bohatý program, dostávající chuťové buňky všech zúčastněných do nevýslovné extáze. Největší pozornosti návštěvníků a gurmánů se pak těší především série zážitkových večeří, gastrofestival na Smetanově náměstí, tradiční soutěž o nejlepší svíčkovou na smetaně, soutěž veřejnosti o nejlepší bábovku a kotlíkový guláš, divadelní vystoupení populárního divadla DRAK či vděčné vystoupení některého z pozvaných profesionálních kuchařů.

Za návštěvu jistě stojí i tradičně bohatý program v Evropském školicím centru, Den otevřených dveří v zámeckém pivovaru a jízdárně či hudební koncert na Státním zámku Litomyšl. Slavnosti zkrátka lákají na bohatý program pro malé i velké, desítky oku i žaludku lahodících receptů či kulturní program kombinující hudbu, film a divadlo.

Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové 2018

Podrobné informace

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. únor

Dnes má svátek Vanda

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete