Statistika našeho portálu

  • 98 401 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Hrnčířské trhy v Berouně

07.05.2016 - 08.05.2016 Beroun

Koláče fest a Hrnčířské trhy se konají již první květnový víkendFolklór, gastronomie, keramické skvosty a spousta zábavy po celý víkend. Tak by se dala popsat sobota 7. a neděle 8. května, kdy se konají Koláče fest a také jarní Hrnčířské trhy. Poberounské folklorní setkání s oslavou staročeských májů nazvané Koláče fest se koná již první květnovou sobotu 7. 5. Souběžně s jarními Hrnčířskými trhy,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Koláče fest a Hrnčířské trhy se konají již první květnový víkend

Folklór, gastronomie, keramické skvosty a spousta zábavy po celý víkend. Tak by se dala popsat sobota 7. a neděle 8. května, kdy se konají Koláče fest a také jarní Hrnčířské trhy.

Poberounské folklorní setkání s oslavou staročeských májů nazvané Koláče fest se koná již první květnovou sobotu 7. 5. Souběžně s jarními Hrnčířskými trhy, na které se jako obvykle sjedou hrnčíři a keramici ze široka daleka, vystoupí na Barrandově náměstí nejrůznější kapely a sbory, návštěvníci se opět mohou těšit na soutěž o nejlepší koláč a také na utkání v pojídání koláčů.

Koláčová soutěž
Berounské hospodyňky, které se chtějí pochlubit a soutěžit se svým pečivem, jej mohou donést na místo konání do 13:00. Hodnocených koláčů musí být minimálně tři kusy. Hlavní cenou pro vítěze je uzená kýta od řeznického mistra Kamila Alferyho z uzenářství u horní brány a pamětní list. Kromě folklorních vystoupení budou příchozí lákat i stánky s pochoutkami z různých koutů republiky. Jako již tradičně nebude chybět průvod s bryčkou a žádání o právo. Na kulturním programu se jistě nemalou měrou budou podílet také berounské základní a mateřské školy.

Program Koláče Festu

Barrandovo náměstí, 7. května

10:00 TŘEHUSK, staropražská kapela

10:50 DÉ DOMHNAIGH, keltská hudební skupina

11:25 VOZEMBACH, dětská lidová muzika, Dobřany

11:55 BONBON, pěvecký sbor, Beroun

12:20 KRUŠNOHORSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Most

12:30 Řazení průvodu u kruhového objezdu v Havlíčkově ulici – soubory, berounské děti s májkou, zástupci berounských cechů, osovští hasiči v dobových uniformách, starosta v bryčce

12:40 Průvod vychází směr Barrandovo náměstí

13:00 PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ, ZAHÁJENÍ FESTIVALU (starosta, berounské děti, zástupci berounských cechů, naražení soudku s pivem…), přípitek pivem

13:10 vystoupení MŠ POD HOMOLKOU

13:25 vystoupení DUHOVÉ ŠKOLKY

13:35 vystoupení ZŠ ZÁVODÍ

PRVNÍ KOLÁČOVÝ VSTUP (představení koláčů, poroty, pravidel soutěží, vyhodnocení donesených koláčů)

14:00 lidová muzika VIOLKA a folklorní soubor MATENÍK, Praha

15:00 TABOR KALC, pěvecký sbor, Slovinsko

15:30 12 PLZEŇ, Plzeň

DRUHÝ KOLÁČOVÝ VSTUP (Soutěž v pojídání koláčů, vyhodnocení nejlepších koláčů podle udělených tiketů a jejich následné losování)

16:50 prezentace slovenského kroje

17:10 ŠARVANCI, slovenský soubor z Prahy

18:00 Kácení májky

18:05 TABOR KALC, pěvecký sbor, Slovinsko

Moderuje Miroslav Frýdl. Registrace soutěžních koláčů od 10 do 13 hodin v blízkosti podia na Barrandově náměstí. Hodnocených koláčů musí být minimálně tři kusy. Hlavní cena – šunková kýta od mistra Alferyho.


Hrnčířské trhy představí ukázky provaznictví

Jarní Hrnčířské a řemeslné trhy se konají 7. a 8. května. Účast na nich přislíbily téměř tři stovky vystavovatelů. Letošní ročník se ponese ve znamení řemesla provazník. Návštěvníci se tak budou moci dozvědět všechno o provaznictví a podívat se či zakoupit množství rukodělných výrobků z provazů. Výrobu provazů příchozím představí například dílna Marka Skubicse, provazníka z Weliczky (Polsko), který pracuje na historickém dobovém stroji.

Novější techniky pak předvede například Společnost Seile s.r.o., která byla založena pro výrobu a prodej provazů, provázků a motouzů z přírodních materiálů. Věnují se také speciální zakázkové výrobě lan a provazů pro interiéry, zoologické zahrady a jiné speciální umístění a použití.

Návštěvníkům určitě udělají radost originální houpadla z přírodních materiálů české výroby Jasukuma. V sortimentu této firmy najdete houpací sítě a hamaky, závěsná křesla a dětské závěsné kolébky. Vyrábí také z provazů vytvořené oděvní doplňky, čepice a tašky.
Přijďte se bavit

Ostatní umělecká řemesla samozřejmě opět nebudou chybět. Kovářská dílna René Prášila z Lipenců předvede výrobu drobných dekoračních kovaných předmětů. Můžete se těšit i na ruční výrobu dřevěných lidových hudebních nástrojů, nové druhy textilního zpracování plstě a vlny, ručně vyráběná bylinná glycerinová mýdla, šperky, interiérové doplňky a další výrobky.

Trhy začnou v sobotu 7. května v 8 hodin a skončí v neděli v 17 hodin. V průběhu trhů vystoupí několik hudebních souborů. Stánky s občerstvením nabídnou obvyklé dobroty včetně dobrého vína z Čech a Moravy ve vinařském koutku, kde najdete řecké olivy, sýry a další gurmánské speciality. I letos organizátoři směrovali příspěvky od stánků s občerstvením ve prospěch dobročinné sbírky berounské katolické farnosti. Z výtěžku této sbírky farnost podpoří Stacionář sv. Anežky České pro seniory v Berouně, část bude použita na opravu střechy kostela sv. Jakuba.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete