Statistika našeho portálu

  • 97 522 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Regionální muzeum v Kolíně

20.06.2013 - 25.08.2013 Kolín

Výstava, kterou Regionální muzeum v Kolíně připravilo ve spolupráci s fotografem Pavlem Váchou, zve návštěvníky na jedno "imaginární setkání", které překračuje hranice geografické i časové.Základ výstavy tvoří práce významného japonského fotografa Toshio Sakaie (cyklus Tsuchiura Panoramica, cyklus Noční město), které doplňují díla jeho dvou největších vzorů,  fotografů  spojených s…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Regionální muzeum v Kolíně
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kolín
Obec
Kolín

Fotogalerie k článku

Výstava, kterou Regionální muzeum v Kolíně připravilo ve spolupráci s fotografem Pavlem Váchou, zve návštěvníky na jedno "imaginární setkání", které překračuje hranice geografické i časové.

Základ výstavy tvoří práce významného japonského fotografa Toshio Sakaie (cyklus Tsuchiura Panoramica, cyklus Noční město), které doplňují díla jeho dvou největších vzorů,  fotografů  spojených s Kolínem, Josefa Sudka a Jaromíra Funkeho.
Toshio Sakai kdysi získal panoramatický fotoaparát (stejný, jaký používal Josef Sudek) a s ním i Sudkovu nejznámější knihu z roku 1959 "Praha panoramatická". Stala se pro něj zásadním studijním materiálem a inspirací, mimo jiné i pro vytvoření cyklu panoramatických fotografií z rodného města Tsuchiura.

Cyklus fotografií Toshio Sakaie "Tsuchiura Panoramica" byl v České republice, a zároveň poprvé v Evropě, prezentován veřejnosti na začátku roku 2012 v rámci 5. ročníku festivalu japonských filmů a kultury. Připravovaná výstava Regionálního muzea v Kolíně může díky svému sbírkovému fondu (fotografie Josefa Sudka a Jaromíra Funkeho) rozvinout toto téma o další, mimořádně zajímavý rozměr.
Sudkova, a stejně tak i Funkeho fotografická tvorba inspirovala mnohé japonské umělce. Je velmi zajímavé vidět přátelské střetnutí dvou již nežijících klasiků české fotografie se současným japonským fotografem. Sledovat imaginární dialog lidí, které spojuje pokora k fotografické tvorbě a neobyčejná čistota a poetičnost výtvarného projevu.

Toshio Sakai se osobně zúčastnil slavnostního zahájení výstavy, které se konalo 20. června 2013.

Aktuální otevírací doba:

středa – pátek:
9.00 – 17.00
sobota – neděle:
10.00 – 17.00

Vstupné:

základní: 30 Kč /dospělí/
zlevněné: 15 Kč
/děti, studenti, důchodci/
rodinné: 60 Kč
zdarma: /děti do 6 let, ZTP.../

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Gothardské posvícení - Český Brod

16.09.2022 - 18.09.2022
Český Brod

Zveme vás na další ročník Gothardského posvícení, které se uskuteční ve dnech 16. - 18. 9. 2022.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 16. květen

Dnes má svátek Přemysl

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete