Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

NZM Valtice - Muzeum zahradnictví a životního prostředí

01.04.2013 - 31.10.2013 Valtice

Tradiční japonská umění zaměřená především na zahradní a květinovou tematiku, ale i umění inspirovaná zemí vycházejícího slunce nabízí výstava pořádaná v Národním zemědělském muzeu ve Valticích, v Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí.Výstava představuje fotografie japonských zahrad zachycených fotografem Václavem Wiesnerem, předsedou Sekce bonsají a japonských zahrad Česko-japonské…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
NZM Valtice - Muzeum zahradnictví a životního prostředí
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Valtice

Fotogalerie k článku

Tradiční japonská umění zaměřená především na zahradní a květinovou tematiku, ale i umění inspirovaná zemí vycházejícího slunce nabízí výstava pořádaná v Národním zemědělském muzeu ve Valticích, v Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí.
Výstava představuje fotografie japonských zahrad zachycených fotografem Václavem Wiesnerem, předsedou Sekce bonsají a japonských zahrad Česko-japonské společnosti.

Japonské zahrady byly silně ovlivněny buddhistickým myšlením a jsou vnímány jako místo osobní meditace a duchovního klidu. Po staletí jsou inspirací mnohých básníků, malířů a jiných umělců. Není divu, vždyť samotní Japonci své zahrady považují za umělecká díla
Návštěvníci mohou dále na výstavě obdivovat staré japonské umění aranžování a úpravy květin, zvané ikebana i méně známou ošibanu, tedy obrazy složené ze sušených lisovaných květin.

Nedílnou součástí japonské kultury je skládání papíru "origami", které Japonci převzali z Číny a značně je zdokonalili. Vidět zde můžete papírové kreace v nejrůznějších podobách zvířat i květin zapůjčených z České origami společnosti.
Papírové skládanky posloužily jako inspirace studentům Zahradnické fakulty MENDELU se sídlem v Lednici, kteří vytvořili papírové modely doplněné sušenými a umělými květinami s názvem "Florigami". Tyto originální modely byly poprvé prezentovány na módní a květinové show v pražském Žofínském paláci na 71. ročníku reprezentačního zahradnického plesu.

Výstava, která potrvá od 1. dubna do 31. října 2013, je rovněž doplněna o tradiční japonská kimona a čajovou keramiku. Pro školní skupiny je připraven lektorský program s moderovanou prohlídkou včetně výtvarné dílničky.

Otevírací doba a vstupné

zde

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Královský košt Hustopeče 2023

13.01.2024 - 13.01.2024
Hustopeče

Pultová degustace nejlepších českých a moravských vín, oceněných medailemi odbornou porotou soutěže KRÁL VÍN České…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete