Statistika našeho portálu

  • 95 455 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Jeden svět Benešov

21.03.2013 - 23.03.2013 Benešov

Tři dny a tři noci plné dokumentů, jedinečné lidské příběhy a pivní degustace. Největší filmový festival s tematikou lidských práv v Evropě míří do Benešova. Od 21. do 23. března navštivte Muzeum umění a designu a nebojte se snést některý z dokumentů. Nevšední sondy do lidských osudů v podobě jedinečných dokumentů doplněných o odborné přednášky. Do Benešova míří již potřetí festival plný…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Tři dny a tři noci plné dokumentů, jedinečné lidské příběhy a pivní degustace. Největší filmový festival s tematikou lidských práv v Evropě míří do Benešova. Od 21. do 23. března navštivte Muzeum umění a designu a nebojte se snést některý z dokumentů.

Nevšední sondy do lidských osudů v podobě jedinečných dokumentů doplněných o odborné přednášky. Do Benešova míří již potřetí festival plný nejlepších zahraničních a domácích filmů Jeden svět. Příběh autobusového řidiče Romana Smetany, který kreslil politikům tykadla, portrét bývalé sportovní šampionky, jejíž hvězda vyhasla kvůli účasti na Pražském jaru nebo pohled na masové demonstrace v Rusku. Jeden svět je plný skutečných příběhů, které rozhodně stojí za zhlédnutí. A stejně jako loni, i letos bude na místě Ferdinandovo pivo a limonáda. "Jeden svět je unikátním projektem, který lidem nabízí skutečné příběhy a my jim chceme zážitek umocnit," říká Václav Vyvadil z obchodního oddělení Pivovaru Ferdinand.

Minulé ročníky ukázaly, že je na Benešovsku o dokumenty zájem. Před plátno usedlo více než tisíc diváků. Z tohoto důvodu benešovské Občanské sdružení Pro Benešov společně s organizací Člověk v tísni pokračují v tradici. Pro tuto spolupráci se rozhodli i letos přizvat benešovský Pivovar Ferdinand. "Místní si vychutnají skutečný zážitek a navíc si dají dobré pivo, což pro ně bude jistě příjemné," uvádí koordinátorka festivalu Jeden svět Benešov Kateřina Rabiňáková. Letošním Mottem je prostá otázka: Bojíte se snášet? Nebojte se zajít na některý z dokumentů. 

Mapa

Další akce v okolí

Třebsínská Zvonička - Krňany

10.07.2021 - 10.07.2021
na návsi

Zveme vás na 16.ročník hudebního festivalu Třebsínská Zvonička.

QUEENIE UNIVERSUM TOUR - Loket

19.07.2021 - 19.07.2021
Loket, Amfiteátr Loket

QUEENIE i letos vyrážejí na letní koncerty a v rámci své UNIVERSUM Tour zavítají 19. 7. do Lokte. Stejně jako v roce…

QUEENIE UNIVERSUM TOUR - Benešov

21.07.2021 - 21.07.2021
Konopiště, Přírodní…

QUEENIE i letos vyrážejí na letní koncerty a v rámci své UNIVERSUM Tour zavítají 21. 7. na Konopiště. Svůj velký…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Benešov

26.07.2021 - 30.07.2021
Benešov

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 15. červen

Dnes má svátek Vít

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete