Statistika našeho portálu

  • 98 485 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Kde domov můj - Jizerní Vtelno

23.10.2021 Zámek Stránov

Připomeňme si významné události, které předcházely vzniku našeho samostatného státu.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Stránov
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mladá Boleslav
Obec
Jizerní Vtelno

Fotogalerie k článku

Cestu českými dějinami otevírá kronikář Kosmas, který nám se svou kronikou přiblíží počátky naší historie.

V kostele nás bude čekat patron české země, Svatý Václav, s nímž si připomeneme události z dob přemyslovského knížectví. Do českého království vkročíme v době, kdy český král Přemysl Otakar II. upevňuje své postavení v Evropě. Zúčastníme se také audience u císaře Karla IV., při které odhalíme tajemství Karlova mostu. J. A. Komenský vzpomene na osudy naší země po Bílé hoře a přiblíží žákům školu své doby. Přes další události se přesuneme až k českým obrozencům a společně s Josefem Kajetánem Tylem si zazpíváme píseň Kde domov můj. Finále naší exkurze dějinami patří vzniku samostatného státu a prvnímu prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi, který nám předá své poselství do dalších let.

V doprovodném programu je pro děti připraven tematický okruh v zámeckém parku, na jehož konci obdrží zaslouženou odměnu. Na nádvoří zámku na vás bude čekat historický jarmark a nebudou chybět ani tvořivé dílničky pro šikovné ručičky. Ti odvážnější mohou podstoupit výcvik střelby z praku pod vedením samotného Jana Žižky z Trocnova. Navštívit budete moci i zámeckou kavárnu, kde si můžete vychutnat lahodnou kávu nebo čaj, zákusky či tradiční české buchty, které si brával Honza do ranečku, když vyrážel na zkušenou do světa.

 

Pro rezervaci přejděte, prosím, na webou stránku akce: https://www.ck2.cz/verejnost/tematicke-programy/kde-domov-muj-vstupenky

 

Předprodej s rezervací: dospělý 290 Kč, Dítě do 18 let, student, senior 250 Kč, Rodinné vstupné 2 dospělí + 2 až 3 děti 890 Kč. V případě platby na místě v den konání + 50 Kč. Platba na místě možná pouze hotově.

Cena zahrnuje: program s kostýmovanými postavami včetně vstupného na zámek Stránov, historický okruh v zámeckém parku, výcvik práčat, návštěvu historického jarmarku.

Další info včetně rezervace najdete na: www.public.ck2.cz

 

Mapa

Další akce v okolí

Festival Maják - Kosmonosy

08.10.2022 - 08.10.2022
Zámecký park Kosmonosy

Chcete vidět pohádkově rozzáření Zámecký park v Kosmonosech? Navštivte v sobotu 8. října druhý ročník festivalu světla…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 6. říjen

Dnes má svátek Hanuš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete