Statistika našeho portálu

  • 88 302 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Kino Dlabačov zve do světa muzikálů

22.09.2018 - 23.09.2018 Praha

Předposlední zářijový víkend se na Dlabačově ponese v muzikálovém duchu.  V rámci Projektu 100 se představí celkem 5 kultovních muzikálů, které vejdou do kin napříč celou Českou republikou a Kino Dlabačov mezi nimi nebude chybět. Projekt 100 je prestižní přehlídkou nejkvalitnější filmové tvorby z domácí i zahraniční produkce, jejíž historie sahá až do roku 1995. Asociace českých filmových klubů,…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Předposlední zářijový víkend se na Dlabačově ponese v muzikálovém duchu.  V rámci Projektu 100 se představí celkem 5 kultovních muzikálů, které vejdou do kin napříč celou Českou republikou a Kino Dlabačov mezi nimi nebude chybět. Projekt 100 je prestižní přehlídkou nejkvalitnější filmové tvorby z domácí i zahraniční produkce, jejíž historie sahá až do roku 1995. Asociace českých filmových klubů, jakožto organizátor projektu, každoročně zvolí 5 nejlepších filmových titulů ve stejném žánru, které jsou následně v limitovaných termínech distribuovány v tuzemských i zahraničních kinech. Projekt za svou existenci představil divákům již na 188 špičkových filmů. Letošní rok patří muzikálům.

 

Limonádový Joe aneb Koňská opera

Muzikálové odpoledne odstartuje jeden z klenotů české kinematografie. Limonádový Joe aneb Koňská opera je kultovní hudební komedií z prostředí Divokého západu s Karlem Fialou a Milošem Kopeckým v hlavních rolích. Na jedné straně bezchybný hlavní hrdina Joe, sličný kovboj se zářivým úsměvem v bělostném oděvu, který pije pouze Kolalokovu limonádu. Se svou přesnou muškou hájí zákon, a přitom dobývá srdce krásných žen. Na druhé straně hlavní padouch Hogo Fogo, pistolník, který je ztělesněným zlem a zásadně pijící whisky. Westernový snímek z roku 1964 vás pobaví svými vtipnými scénami, nezapomenutelnými hláškami a skvělou hudbou.

Kdy?  22. 9. sobota od 17:00

Cena: 100 Kč

 

Vlasy

Americké komediální drama z 60. let z prostředí hippies, které bylo natočeno podle známého stejnojmenného muzikálu z roku 1968. Humornou formou zachycený poutavý příběh skupinky hipíků, kteří oslavují radost ze života a vzdávají holt svobodě, volné lásce a drogám, ale také ukazují odpor proti válce a lidské lhostejnosti. Výpravný film plný chytlavé hudby, provokujících textů a choreografických čísel, který zároveň přesahuje běžné hranice muzikálu. Režisér Miloš Forman natočil muzikál v Americe roku 1979, ovšem do československých kin se dostal až o deset let později.

Kdy?  22. 9. sobota od 19:00

Cena: 100 Kč

 

The Rocky Horror Picture Show

Sobotní večer zakončí kultovní muzikál parodující klasické horory a sci-fi, plný legendárních rockový skladeb a známých choreografických kousků jako "time warp", jehož předlohou byl oblíbený 25 let starý britský muzikál. Čerství snoubenci se po nehodě ocitnou na zámku doktora Frank N. Furthera, transvestity z planety Transsexuálu z galaxie Transylvania, který zrovna pořádá speciální večírek pro své krajany. Smršť hororových scének je plná šílených vědců, motorkářů, mimozemšťanů a erotiky. Americko-britský film z roku 1975 se Susan Sarandon, Barrym Bostwickem a Timem Currym v hlavních rolích.

Kdy? 22. 9. sobota od 21:00

Cena: 100 Kč

 

 

Zpívání v dešti

Mistrovský muzikálový snímek klasického žánru vás vtáhne do 20. let minulého století do Hollywoodu, světa filmového plátna a záře reflektorů. Snímek hravým způsobem zachycuje náročnost přelomového přechodu z němého filmu na zvukový, odkrývá zákulisní komplikace a zároveň vypráví romantický příběh, který je zakončen dojemným "happy endem". Optimistický film z roku 1952, plný barev a všudypřítomných úsměvů, chytlavých písní a vypilovaných tanečních čísel s jedinečným Genem Kellym v hlavní roli.

Kdy? 23.9. neděle od 17:00

Cena: 100 Kč

 

Moulin Rouge

Víkend zakončí Australsko-americký postmoderní filmový muzikál z roku 2001, který vás přenese do začátku 20. století. Básník Christian se vydá do Paříže s touhou po poznání bohémského světa a načerpání inspirace, kde se seznámí s umělci, kteří touží napsat divadelní hru. Společná vize zavede mladého umělce do Moulin Rouge. Zakázaného místa plného noční rozkoše, jehož hvězdou je žena, které se přezdívá "jiskřivý diamant" – okouzlující kurtizána Satine. Jejich cesty se zkříží. Pod pokličkou připravované divadelní hry, se za zády majitele podniku a zároveň kurtizánina těla, odehrává utajovaný milostný příběh. Snímek o lásce, který se díky skvělým hereckým výkonům v podání Ewana McGregora a půvabné Nicole Kidman, pop-rockovým melodiím a dramatické kameře řadí mezi přední příčky muzikálové tvorby.

Kdy? 23.9. od 19:00

Cena: 100 Kč

Kde?

Kino Dlabačov, které pravidelně zařazuje na svůj program zajímavé festivaly a dokumenty, promítá na nejkvalitnější digitální projektor 4K Sony v DCI standardu na plátně o velikosti 11x4,6 metru. Kino najdete na Praze 6 hned vedle hotelu Orea Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz.

Další akce v okolí

Zdravotnická událost – Den lékáren …

17.06.2019 - 20.06.2019
Praha

Na čtvrtek 20. června připadá již tradiční zdravotnická událost – Den lékáren. S vědomím, že více než polovina pacientů…

Dětské odpoledne - Praha

18.06.2019 - 18.06.2019
Jatka78

Tradiční předprázdninové dětské odpoledne plné cirkusových a hudebních workshopů, divadla a legrace v režii Cirk La…

Koncert sboru St. Rose a St. Joseph…

18.06.2019 - 18.06.2019
Praha

V úterý dne 18. června v 15:00 se bude konat v Kostele Matky Boží před Týnem koncert sboru St. Rose a St. Joseph pod…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 17. červen

Dnes má svátek Adolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete