Statistika našeho portálu

  • 102 672 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Korfbalové finále v Kutné Hoře 2024

18.05.2024 Kutná Hora

V sobotu 18. května bude hlavní hala Sportovního areálu Klimeška v Kutné Hoře patřit korfbalu, jehož velké finále zde proběhne od 10 do 18 hodin. Sportovní fandové se mohou těšit hned na čtyři utkání o medaile ve třech kategoriích. Součástí akce bude také bohatý doprovodný program zaměřený také na prevenci.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Sportovní areál Klimeška
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kutná Hora
Obec
Kutná Hora

Fotogalerie k článku

Sportovní den zahájí dva zápasy OZP 1. ligy starších žáků (ve věkové kategorii do 16 let). Nejprve se v 11 hodin o bronz utkají poražení semifinalisté a následovat bude ve 12:30 zápas o mistrovský titul. Poté nastoupí dva nejlepší týmy v České dorostenecké korfbalové extraligy a vyvrcholením bude finálový zápas nejvyšší soutěže České korfbalové extraligy. Ve všech finálových duelech ve třech nejvyšších věkových kategoriích se střetnou družstva z moravských velkoklubů KK Brno a Vosíme.cz Korfbal Prostějov.

Titulárním partnerem 1. a 2. ligy starších žáků je zdravotní pojišťovna OZP. Ve vestibulu haly a ve fanzóně u sportovní haly bude po celý finálový den připravený bohatý doprovodný program. Návštěvníci a milovníci sportu mohou zavítat na měření složení lidského těla, dozví se něco o fyzioterapii a tejpování, zdravé výživě a obecně o sportu jako základní prevenci zdraví.  Na místě budou i zaměstnanci OZP, kteří budou na místě k dispozici pro všechny zájemce. Spolupráce OZP a Českého korfbalového svazu vychází ze společného zájmu o dlouhodobou podporu mládeže a sportu v České republice.

Korfbal je jedinou kolektivní smíšenou míčovou hrou na světě, kde proti sobě nastupují dva týmy s 8 hráči a snaží se získat co nejvíce bodů vhazováním míče do obroučky korfbalového koše. Tým se skládá vždy ze 4 žen a 4 mužů, hraje se na hřišti o rozměrech 40 x 20 m a rozděleném na 2 poloviny. Koš je umístěn 3,5 m vysoko uvnitř hracího pole a každý zásah se počítá jako 1 bod. Tento sport vznikl na počátku 20. století v Nizozemí. Korfbal je sice malý, ale progresivní, rychlý a dynamický sport založený na principech rovnoprávnosti, férovosti a spolupráce. V Česku jej zaštiťuje Český korfbalový svaz, který také pořádá finále.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 15. červenec

Dnes má svátek Jindřich

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete