Statistika našeho portálu

  • 96 243 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Krumlovský vodácký maratón v Českém Krumlově

13.10.2017 - 14.10.2017 Český Krumlov

Největší vodácký maraton v České republice - Krumlovský vodácký maraton - oslaví v roce 2017 již své patnácté narozeniny. Ve dnech 13. a 14. října na závodníky čeká 36 kilometrů dlouhá trať z Vyššího Brodu do Českého Krumlova, ale také zcela nová kategorie megaboard se startem v Rožmberku nad Vltavou.S ohledem na rostoucí zájem o paddleboardy (plavidla SUP), se letos pořadatelé rozhodli o…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Největší vodácký maraton v České republice - Krumlovský vodácký maraton - oslaví v roce 2017 již své patnácté narozeniny. Ve dnech 13. a 14. října na závodníky čeká 36 kilometrů dlouhá trať z Vyššího Brodu do Českého Krumlova, ale také zcela nová kategorie megaboard se startem v Rožmberku nad Vltavou.

S ohledem na rostoucí zájem o paddleboardy (plavidla SUP), se letos pořadatelé rozhodli o otevření nové kategorie - megaboard. Jedná se o velký SUP pro 6 až 8 osob. Závodníci na megaboardech budou startovat v Rožmberku nad Vltavou a čeká je 26 kilometrů dlouhá trať.

Na organizaci závodu se kromě dobrovolníků, nadšenců a kamarádů podílí také jeho závodníci z řad domácích oddílů SK Vltava Český Krumlov a Hanace Rafters České Budějovice. Na startu tak uvidíte například Karolínu Paloudovou - bronzovou medailistku z Mistrovsví světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě a dvojnásobnou mistryni světa ze závodů družstev, Vojtěcha Skořepu - juniorského mistra světa ve sjezdu na divoké vodě, či Martina Nováka a Antonína Haleše - reprezentanty ve sjezdu na divoké vodě a medailisty z letošního Mistrovství Evropy v raftingu, kteří v letošním roce přivezli z Gruzie hned dvě medaile.

V pátek 13. října čekají závodníky divácky velmi atraktivní sprinty v centru Českého Krumlova. Samotný maraton odstartuje poté v sobotu 14. října ve Vyšším Brodě. Start ve Vyšším Brodě přinese letos jednu změnu, startovní linie pro lodě v kategorii K2 bude posunuta o pár desítek metrů po proudu tak, aby měly nejrychlejší lodě komfort pohodlného startu. Vše se samozřejmě promítne i na prvním jezu, kam lodě K2 přijedou s dostatečným časovým rozestupem.

Jako každý rok se o bezpečí závodníků na všech jezech budou starat záchranáři a hasiči, kteří s touto prací mají za všechny ročníky mnoho zkušeností. Závodníky čeká během maratonu jeden povinný přeběh v Kempu na Pískárně, kde se mohou občerstvit a eventuálně i odpočinout.

Závodníky na raftech, pramicích, paddleboardech a dalších plavidlech čeká zkrácená trasa z Rožmberka nad Vltavou. Na své si přijdou i děti, pro které organizátoři připravili závod startující v Kempu na Pískárně. Jejich maratonská trať je dlouhá 11 kilometrů. Všichni závodníci končí v Českém Krumlově, v zahradě Historického pivovaru Český Krumlov.

Základní program:

Patek 13. 10. 2017 - SPRINT v centru Českého Krumlova
Sobota 14. 10. 2017 - MARATON - hromadný start v 11:00 hod.
36 km z Vyššího Brodu - kajaky, kanoe
26 km z Rožmberku - rafty, pramice, SUP
11 km z Pískárny - žákovský maraton
Cíl v centru Českého Krumlova s párty v restauraci historického pivovaru. Doprovodný program v pivovarské zahradě.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 18. říjen

Dnes má svátek Lukáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete