Statistika našeho portálu

  • 94 580 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Léto na Špilberku: Letní shakespearovské slavnosti - Praha

17.07.2019 - 11.08.2019 Hrad Špilberk

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě zaměřenou na uvádění děl Williama Shakespeara. Už mnoho let patří léto na Špilberku Williamu Shakespearovi a jeho slavným hrám. Nikde nenajdete odpovědi na otázky života lépe než zde.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Špilberk 210/1, Brno
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město

Fotogalerie k článku

Letošní slavnosti začínají na brněnském hradě Špilberk 17. července.

Až do 190. července se můžete těšit na hru Veselé paničky windsorské. Ve dnech 21. - 24. července se můžete se můžete těšit na premiérovou hru Zimní pohádka v režii Pavla Kheka s Martinem Hofmannem a Veronikou Arichtevou v hlavní roli. Následující dva dny budou patřit kolegům ze Slovenska, kteří představí Komédiu omylov. Do konce festivalu se ještě můžete vydat na Zkrocení zlé ženy, Dobrý konec všechno spraví, Mnoho povyku pro nic a Hamleta.

Festival trvá od konce června do začátku září a odehrává se na otevřených scénách v Praze (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a od roku 2007 také na nádvoří Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí 13, v Brně (hrad Špilberk), v Ostravě (Slezskoostravský hrad) a v Bratislavě (Bratislavský hrad). Začátek představení je ve 20:30 hodin.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete