Statistika našeho portálu

  • 89 088 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 164 Míst a památek

Luhačovická pouť 2019 v Luhačovicích

14.07.2019 Luhačovice

Dechová hudba pod vedením kapelníka Jiřího Sládka bude zvát návštěvníky a obyvatele města na šestnáctou Luhačovickou pout´

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Luhačovice
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Luhačovice

Fotogalerie k článku

Zveme vás na Luhačovickou pouť!

Dechová hudba pod vedením kapelníka Jiřího Sládka bude zvát návštěvníky a obyvatele města na šestnáctou Luhačovickou pout´.  Od rána až do večerních hodin ožije ulice Nábřežní pravým pouťovým veselím, jsou připraveny stánky, kolotoče a atrakce.

Dopolední slavnostní mše svatá za rodáky a občany města v 10.15 hodin bude za účasti dechové hudby Zálesanka. Po ní bude požehnán zvon určený do kaple Svaté Alžběty na Lázeňské náměstí. Hlas zvonu z kaple, který se podle dobových kronik linul údolím, označoval začátek a konec lázeňských procedur.  Bohužel hlas zvonu za 1. světové války utichl (byl zabrán pro válečné účely) a již se jej nepodařilo obnovit. Kronika uvádí pouze, že na něm byl obraz Nejsvětější Trojice a letopočet 1797.

Římskokatolická farnost se společně s městem Luhačovice, Lázněmi Luhačovice a.s. a dalšími subjekty dlouhodobě snaží o navrácení duchovních tradic do lázní i města. Po roce 1989 byly obnoveny slavnostní bohoslužby a historické průvody za slanou vodu (dnes spíše známy jako květnové slavnostní Otevírání a svěcení pramenů), byly obnoveny průvody Božího těla, které začínají slavnostní mší u Kaple Svaté Alžběty. V roce 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Moravu se vrátí do kapličky v lázních zvon, tak aby jeho hlas znovu připomínal duchovní dědictví našich předků, které nám zanechali v podobě pozoruhodných staveb zdejších lázní a zároveň by hlas zvonu zval na akce a bohoslužby konané v prostředí lázeňského středu.

Odpoledne od 16.00 hodin si návštěvníci poutě mohou odpočinout na Lázeňském náměstí a poslechnout orchestr Mr. Swing z Brna, řízený kapelníkem a dirigentem Milanem Rudoleckým. Repertoár orchestru se skládá ze 180 aktualizovaných skladeb. Hraje swing, rock n´roll, boogie-woogie, quickstep, jive, cha chu, salsu, tango, valčík aj.

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Přehlídka komorních divadel Divadel…

18.08.2019 - 24.08.2019
Lázeňské divadlo,…

Divadelní Luhačovice jsou festivalem malých divadel s podtitulem "Navšední příběhy v nevšedních hereckých výkonech"

Přehlídka komorní divadelní tvorby …

18.08.2019 - 24.08.2019
Lázeňské divadlo,…

V druhé polovině prázdnin budou Luhačovice žít divadlem, a to proto, že ve dnech 18. až 24. srpna se v Lázeňském…

Svatoanenská slavnost - Zlín

27.07.2019 - 27.07.2019
Zlín

Už potřetí zpestří prázdninový program na zlínském zámku obnovená tradice letní slavnosti.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 23. červenec

Dnes má svátek Libor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete