Statistika našeho portálu

  • 96 454 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Majáles v Kutné Hoře

30.04.2017 Kutná Hora

Druhý ročník znovuobjevené jarní slavnosti Kutnohorský Majáles, pořádaný Průvodcovskou službou Kutná Hora s.r.o. se letos koná poslední dubnovou neděli, 30. 4. 2017, tedy na čarodějnice. Stejně jako loni bude v čarodějnických maskách. Na co se můžete těšit?Celé to vypukne již v 10 dopoledne. Půl hodiny před uslyšíte hlásného z Vlašského dvora, jak vás do bývalého královského hradu a mincovny…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Druhý ročník znovuobjevené jarní slavnosti Kutnohorský Majáles, pořádaný Průvodcovskou službou Kutná Hora s.r.o. se letos koná poslední dubnovou neděli, 30. 4. 2017, tedy na čarodějnice. Stejně jako loni bude v čarodějnických maskách.

Na co se můžete těšit?

Celé to vypukne již v 10 dopoledne. Půl hodiny před uslyšíte hlásného z Vlašského dvora, jak vás do bývalého královského hradu a mincovny pěkně zve. "Slyšte, slyšte lidé kutnohorští, zveme Vás k bujaré oslavě Majálesu ve Vlašském dvoře." Dopolední program zahájí místostarostka Zuzana Moravčíková spolu s pěveckým sborem KOŤATA ze ZUŠ Kutná Hora. Po dětském zpívání na vás čeká interaktivní a zábavný pořad kapely KŮZLE, tematicky zaměřený na oslavy jara a pálení čarodějnic. Kolem poledne jsou pro všechny návštěvníky připraveny zvýhodněné prohlídky Královské mincovny a Muzea Kutnohorských pověstí, duchů a strašidel. Na ty pak volně naváže "Majálesový pětiboj", soutěž plná úkolů, ve které mohou děti získat různé odměny. Odpolední program zahájí ve 14 hodin opět děti ze ZUŠ Kutná Hora, tentokrát o trochu starší zpěváčci, pěvecký sbor MUSICÍNA. Po nich se nám na pódiu vystřídají děti z DDM DOMINIK se svými tanečními, pohybovými i akrobatickými kousky. Vyhlásíme vítěze Majálesového Pětiboje a dojde na očekávanou volbu dětského krále a královny Kutnohorského Majálesu 2017. Posledním vystupujícím, folkovou kapelou RICHENZA, se můžete nechat naladit na blížící se večer na Menhirech, kde bude probíhat pálení čarodějnic, na které je možné se přesunout průvodem s lampiony.

Neváhejte a přijďte se pobavit na nádvoří Vlašského dvora. Oslavit jaro, oživit národní tradice a podpořit tím kulturní život města skrze mladou generaci, děti. Kdo přijde v čarodějnickém kostýmu má vstupné zdarma, jak na nádvoří, tak i na prohlídky.

Pro návštěvníky bez masky je vstupné na nádvoří dobrovolné, do Královské mincovny dvacka a do Muzea Kutnohorských pověstí, duchů a strašidel mohou děti zdarma a dospělí za padesát.


Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 28. listopad

Dnes má svátek René

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete