Statistika našeho portálu

  • 88 386 Akcí v kalendáři
  • 5 376 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Martin Stranka - výstava fotografií - Obchodní centrum Galerie Ostrava

03.07.2012 - 26.07.2012 Obchodní centrum Galerie Ostrava

Společné téma celé série "Dream on / off" je vizualizace vnitřní komunikace člověka se sebou samotným. Jedná se zde o opačný proces socializace, jak ji dnes vnímáme. Jde o reflexi každodenního procesu, v jehož průběhu se člověk stává prostřednictvím komunikace s druhými sociální bytostí a chová se jako člen určité skupiny. Projekt vyzdvihuje člověka jako jedince – ne jako…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Obchodní centrum Galerie Ostrava
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Ostrava - město
Obec
Ostrava

Fotogalerie k článku

Společné téma celé série "Dream on / off" je vizualizace vnitřní komunikace člověka se sebou samotným. Jedná se zde o opačný proces socializace, jak ji dnes vnímáme. Jde o reflexi každodenního procesu, v jehož průběhu se člověk stává prostřednictvím komunikace s druhými sociální bytostí a chová se jako člen určité skupiny. Projekt vyzdvihuje člověka jako jedince – ne jako součást společnosti, ale jako součást okolí, které ho obklopuje v čisté přírodní formě.

Martin Stranka se narodil v Mostě v pátek třináctého v dubnu 1984, vystudoval gymnázium v Litoměřicích, kde žil přes 20 let a poté v Praze dokončil vysokou školu. Fotografii se věnuje od roku 2007, avšak nikdy ji nestudoval, a tak byl vždy sám sobě samoukem. Jeho osobitý způsob vidění fotografií se nachází mezi sněním a probuzením. Zachycené snímky se promítají do těch několika málo vteřin, kdy stojíte na pomezí obou světů. Fotku vnímá jako prostor, kde nachází čistou rovnováhu a klid. Za poslední 2 roky posbíral přes tři desítky mezinárodních ocenění v oblasti fotografie. Mezi ty nejcennější určitě stojí za zmínku Emerging Talent Award v soutěži Nikon International Photo Contest, dále pak International Photo Awards, Sony World Photography Awards nebo již dvakrát za sebou Digital Photographer of the Year.

Jeho výstavy bylo možné shlédnout od Ameriky, přes Evropu až po Asii. Vystavoval na takových místech jako New York, Miami, Los Angeles, Londýn, Miláno, Tokio, Sao Paulo, Hong Kong, Vídeň, Brusel a mnoho dalších. Martinovy fotografie byly prezentovány v uznávaných londýnských galeriích jako Getty Images Gallery nebo Saatchi Gallery. Miluje vůni podzimu a třpytící se poletující zrnka prachu ve světle zapadajícího slunce.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Přednáška teologa Alexandra Fleka -…

20.06.2019 - 20.06.2019
Dům knihy KNIHCENTRUM.cz

Čtvrtek 20. června v 16-17 hodin – Alexandr Flek: Parabible; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Svatojánská noc v Krásném Poli - Os…

21.06.2019 - 21.06.2019
areál u hřiště TJ Sokol…

Oslavy a připomenutí tradic Svatojánské noci a přivítání letního slunovratu. Odpoledne plné her a soutěží zakončené…

Slavnosti pivovaru Ostravar - Ostra…

21.06.2019 - 22.06.2019
Ostrava

V pořadí již 19. ročník oblíbených Slavností pivovaru Ostravar se i letos koná v areálu pivovaru a uskuteční se v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete