Statistika našeho portálu

  • 95 464 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

MinervaFest – Festival poznání a kreativního života - Praha

16.03.2019 - 17.03.2019 Praha

Na pražských Minervách se návštěvníci mohou pravidelně setkávat s nejlepšími odborníky z oblastí: klasické a alternativní medicíny, zdravé výživy, obezitologie, psychologie, astrologie, numerologie, bylinkářství, aromaterapie, různých typů masáží, léčby drahými kameny, kineziologie, automatické kresby, výkladu karet, tarotu a mnohých dalších Co znamená Minerva? Minerva je římská bohyně moudrosti a řemesel.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

MinervaFest – Festival poznání a kreativního života

  1. – 17. 3 2019 v Michnově paláci na pražské Malé Straně

 

Kde najdete  kořeny svého zdraví na jaře

Rovnodennost je čas plození, kdy narůstající světlo přemáhá tmu. Probuzení bujné bohyně, barvení kraslic, setí semen. Svátek jarní rovnodennost má název Alban eilir čili také Ostara. Svátek Easter (Velikonoce) byl původně jarní festival plodnosti, oslavovaný od pradávna. Při obřadní jarní očistě se lidé šlehali zelenými ratolestmi a polévali pramenitou živou vodou. Podle víry předků můžeme i my v prvních teplých jarních dnech zkusit přivítat rusalky na březích řek, potoků či rybníků. Probouzí se ze zimního spánku, vychází na břeh, kde tančí a přivolávají na zem potřebnou rosu a vláhu. Aby se měly lépe, přiložme ruku k dílu a pomozme s čištěním studánek, ve kterých víly podle dávných pověr žijí. Vzpomeňme také na obřadní potraviny, které měly svůj význam a rozhodně nebyly nabízeny ani požívány nahodile, ve spěchu, bez úcty a vděčnosti. Při hostině, která vyjadřovala poděkování za nové síly, vzkříšení a obnovu, se podávalo sváteční pečivo z nejlepší mouky, životadárná vejce, tvaroh, máslo, med, vše doplněno jarními bylinkami jako posly prvních nových jarních sil přírody. Hledejme i my kořeny svého zdraví a síly v probouzející se přírodě. Jak na to a čím si sami můžeme pomoci, nám poradí zkušení terapeuti a praktici. Máme pro vás pár prověřených tipů:

Kořeny zdraví

MUDr. Eva Moučková  vám poskytne praktické rady do vaší kuchyně, jak se můžete očistit s pomocí bylinek a koření. Vaše jídlo tak může být vaším lékem, přesně jak to učil své žáky již Hippokrates.

Radim Jakeš  terapeut TČM s desetiletou praxí vás seznámí  s použitím znalostí  čínské medicíny v jarním období. Podle tradičního čínského kalendáře jaro přichází v druhé polovině února. Je charakterizováno prvkem dřeva a energií větru. Dozvíte se, jak o sebe pečovat a kterým jídlům dávat přednost.

Terapie vodou

Eva Třezalka Poláková  terapeutka s pětadvacetiletou praxí v oblasti masáží a péče o tělo vás seznámí s vodoléčbou podle Kneippa. Jak ji můžete snadno použít v běžném životě vy sami, kdykoli a kdekoli, v přírodě i doma.

Tajemství spánku

Člověk zhruba třetinu z celého života prospí. První spánek si užíváme už v době nitroděložního vývoje a bez rozdílu ho potřebujeme všichni. Přesto jde o oblast, která je stále zahalena mnoha tajemstvími a dodnes se přesně neví, k čemu všemu ho vlastně potřebujeme.

Jaro podle tradiční čínské medicíny

Tradiční čínskou medicínu (TČM) oceňují zejména lidé s dlouhotrvajícími chronickými

obtížemi, kterým konvenční medicína nedokázala pomoci. TČM totiž od ní

vnímá člověka jako celek, nezaměřuje se na potírání příznaků, ale hledá opravdovou

příčinu potíží. Chcete se o ní dozvědět více? V sobotu 16. března vás na MinervaFestu čeká celodenní maraton přednášek a workshopů právě na téma TČM.

Xin Guang: Učte se od mistra mistrů

 

V současnosti v ČR neexistuje větší expert na TČM. Doktor Xin Guang studoval

na Institutu biologických věd Univerzity FuDan a následně na Univerzitě TCM v Šanghaji, kde získal i doktorát. Specializuje se na akupunkturu, propaguje cvičení taj-či, či-kung a

dao-jin. V ČR působí od roku 2016, kdy se stal hlavním lékařem centra TČM ve

Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Jeho přednášku o meridiánech a pěti pilířích

TČM můžete navštívit v sobotu 16. března ve 14 hodin.

 MUDr. Jana Pruklová vás provede teorií pěti prvků v TČM,  Radomír Klimeš přidá své bohaté zkušenosti s léčbou jednotlivých potíží a Igor Mayer se zaměří na antiageing, tedy možnosti boje s příčinami a projevy stárnutí.

 

celý program na www.minervazdravi.com

 Můžete si vybrat J.

 

Další akce v okolí

Dolce Far Niente, Open Studios, Kou…

17.06.2021 - 17.06.2021
Pragovka Gallery

Pragovka Gallery pořádá 17. 6. 2021. Dolce far niente plné kultury naživo. Organizujeme setkání se s umělci v jejich…

Dětský prodejní festival Mini - Pra…

18.06.2021 - 19.06.2021
Bubenské nábřeží…

mini bude!

16. narozeniny a křest alba zakázan…

19.06.2021 - 19.06.2021
roh ulic Spojovací a K…

Kapela zakázanÝovoce se vrací po korononavirové krizi v plné síle a v rámci speciálního narozeninového koncertu zahraje…

Veggie Náplavka NOW - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
Praha

20.6.2021 od 10 do 19:00 hodin.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete