Statistika našeho portálu

  • 90 587 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

MINT Market Litomyšl no1

27.04.2019 Litomyšl

Nezávislá móda, lokální zboží, originální design, zdravé a netradiční lahůdky. To všechno na jednom místě v Litomyšli. To není sen. To je MINT Market Litomyšl. A jeho první ročník, na který se mohou lidé konečně začít těšit. A to už v sobotu 27. dubna v Růžové uličce v centru města. Celou ulici obsadí stánky v rámci festivalu Lázně ducha, se kterým se trhy nadšeně propojily.

Adresa a kontaktní informace

MINT markety jsou prodejní trhy s dlouholetou tradicí. Ze své základny v Brně přinášejí designové a lokální produkty i do dalších měst po celé České republice. A poprvé budou i v Litomyšli. "Máme radost, že se nám letos podařilo na naši mapu přidat další města. Chceme poskytnout kvalitu, design a originalitu všem. Nabídnout jim trochu jiné nákupy, než znají z obchodních domů," vysvětlil ředitel festivalu Zbyněk Hanko.

 

Jedinečná atmosféra

 

Zákazníci i prodejci se na trhy rádi vrací pro jejich neopakovatelnou atmosféru. "Uvolněná nálada, hudba, originální dobroty a produkty z rukou těch, kteří je sami vyrobili. Naše prodejní festivaly se nesou v duchu zábavy, navazování nových přátelství a zodpověnějšího přístupu k životu," řekl Hanko.

 

Kromě prodeje skvělých kousků do šatníku nebo třeba na zeď, mají trhy ještě jeden cíl. Vést lidi k zamyšlení se nad vlastním životem. Zbytečně neutrácet za zbytečnosti. Nevyhazovat. Třídit. Myslet i na druhé. I proto spolupracuje hned s celou řádkou neziskových organizací. Vstup je také vždy zdarma a bezbariérový.

 

Móda, design i kosmetika

 

Organizátoři dávají s nadšením prostor ekologickým produktům. Jako je třeba značka Naturinka, která lidem nabízí přírodní kosmetiku. Na MINT marketech ji lidé vídají pravidelně. "Užívám si tu pohodovou atmosféru s velmi příjemnými lidmi. Litomyšl je navíc moje srdeční záležitost a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že trhy budou právě tam," uvedla Barbora Kálnássy z Naturinky. Zákazníkům nabídne třeba strouhané kokosové mýdlo na praní do jejich vlastního obalu.

 

Zuzana Veselá, se svou stejnojmennou značkou módního oblečení se do Litomyšle také moc těší. "Je to nádherné město plné architektonických skvostů a se skvělou atmosférou. Navíc zde žije má sestra s rodinou. Na trhy s sebou přivezu velkou část nové kolekce pro jaro a léto, která se jmenuje Saint-Tropez. Zákazníci se mohou těšit na dámské šaty, inspirované atmosférou francouzské riviéry v 60.letech. Novinkou budou košilové šaty v nových střizích a zářivých barvách, jarní topy a také sukně," konstatovala Zuzana Veselá.

 

Originální a pohodlné kousky do skříně přiveze i módní značka Icedress. Kromě dospělých obléká i děti. "Jsme rádi, že přivezeme naše výrobky i do této části republiky. Na festivalech si vždy užíváme kontakt se zákazníky a to, že od nich máme okamžitě zpětnou vazbu. Tentokrát jim chystáme novinku v podobě úpletových šatů v novém střihu," uvedla Petra za Icedress.MINT Market Litomyšl 1

 

27.4. 2019

Růžová ulice, Litomyšl

10:00 – 18:00

 

Program, seznam prodejců i další informace najdete na našem webu či Facebooku:

 

https://www.mintmarket.cz/cs/trh/litomysl-1

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 21. říjen

Dnes má svátek Brigita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete