Statistika našeho portálu

  • 95 099 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Mistrovství ČR v otevírání ústřic 2016 - Praha

02.04.2016 Praha

K nejlákavějším delikatesám podávaným v luxusních restauracích patří již odpradávna ústřice, servírované v rozmanitých úpravách. Atlas Česka by všechny milovníky této gastronomické lahůdky pozval na "Mistrovství ČR v otevírání ústřic", která představí ty nejzručnější a nejšikovnější kuchaře odpovědné za lahodnou chuť této stále oblíbenější speciality.Na co se můžete těšitV druhé polovině března…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Staroměstské náměstí
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

K nejlákavějším delikatesám podávaným v luxusních restauracích patří již odpradávna ústřice, servírované v rozmanitých úpravách. Atlas Česka by všechny milovníky této gastronomické lahůdky pozval na "Mistrovství ČR v otevírání ústřic", která představí ty nejzručnější a nejšikovnější kuchaře odpovědné za lahodnou chuť této stále oblíbenější speciality.

Na co se můžete těšit

V druhé polovině března nebo začátkem dubna se na Staroměstském náměstí v Praze utkávají zhruba dvě desítky mistrů kuchařského oboru, pro které jsou nachystány tři desítky ústřic Belon, používaných dle mezinárodních pravidel i ve světových soutěžích. Hodnotícími kritérii bude úprava a čistota pracoviště, rychlost otevření ústřic, absence kousků škeble ve vypreparovaných vzorcích či naprostá preciznost při jejich odříznutích.

Lákadlem pro všechny příchozí diváky je možnost ochutnat připravené lahůdky po skončení soutěže a to v rozmanitých úpravách. Atraktivnost soutěže zvyšuje i důraz na bezpečné otevření škeble, která by neměla kuchaře poranit, což vzhledem k abnormálně rychlému tempu účastníků vyjde jen málokdy. Po zkušenostech z minulých ročníků Vás na soutěž co nejsrdečněji zveme a zároveň věříme, že se po jejím absolvování přidáte do stále vzrůstajícího zástupu konzumentů těchto neotřelých mořských pamlsků.

Mistrovství ČR v otevírání ústřic 2016

Kdy 2. duben 2016 13:00 - 16:00

Kde: Staroměstské náměstí, Praha 2

Na Staroměstském náměstí v Praze se 2. dubna utkají profesionálové s kyblíkem plným třiceti ústřic. Kdo je zvládne otevřít nejrychleji, stane se mistrem ČR. Přijďte se podívat a také ochutnat.

Bude soutěžit v otevírání ústřic. V již 15. ročníku mistrovství ČR se střetnou profesionálové v otevírání celkem třiceti kusů ústřic typu Belon. Dobře otevřené lastury poputují do obecenstva.
Hodnotí se samozřejmě čas, který soutěžící budou potřebovat, aby se dostali k lahůdce ukryté v pevně zavřené skořápce. Další body získají také za úpravu nebo čistotu pracovního místa. Podle těchto pravidel se soutěží i na velkých mezinárodních akcích a také na evropském nebo světovém šampionátu.

Šéfkuchaři ze všech koutů České republiky se pokusí o  překonání českého rekordu v otevření 30 ústřic na čas.  Návštěvníci akce budou mít možnost tuto afrodiziakální pochoutku na místě ochutnat.

Vstupné: zdarma

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online: Kosmonauti (1/2) - celá ČR

12.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Vydejte se do vesmíru prostřednictvím Prima ZOOM. 60 let od prvního letu člověka do vesmíru.

Online: Jarní koncert na Nuselské r…

15.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Hudební soubor Kvarteto Apollon zahraje opět on-line

Online: Čím kávu osladit, na čem ří…

15.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Webinář na téma vhodných tuků a sladidel pro ty, kteří se chtějí dozvědět, jaké sladidlo je nejvhodnější a kterému typu…

Běh Urban Challenge - Praha

17.04.2021 - 17.04.2021
Psychiatrická nemocnice…

5. ročník originálního překážkového závodu v městském prostředí je tady!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 15. duben

Dnes má svátek Anastázie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete