Statistika našeho portálu

  • 98 918 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Mistrovství ČR v otevírání ústřic 2016 - Praha

02.04.2016 Praha

K nejlákavějším delikatesám podávaným v luxusních restauracích patří již odpradávna ústřice, servírované v rozmanitých úpravách. Atlas Česka by všechny milovníky této gastronomické lahůdky pozval na "Mistrovství ČR v otevírání ústřic", která představí ty nejzručnější a nejšikovnější kuchaře odpovědné za lahodnou chuť této stále oblíbenější speciality.Na co se můžete těšitV druhé polovině března…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Staroměstské náměstí
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

K nejlákavějším delikatesám podávaným v luxusních restauracích patří již odpradávna ústřice, servírované v rozmanitých úpravách. Atlas Česka by všechny milovníky této gastronomické lahůdky pozval na "Mistrovství ČR v otevírání ústřic", která představí ty nejzručnější a nejšikovnější kuchaře odpovědné za lahodnou chuť této stále oblíbenější speciality.

Na co se můžete těšit

V druhé polovině března nebo začátkem dubna se na Staroměstském náměstí v Praze utkávají zhruba dvě desítky mistrů kuchařského oboru, pro které jsou nachystány tři desítky ústřic Belon, používaných dle mezinárodních pravidel i ve světových soutěžích. Hodnotícími kritérii bude úprava a čistota pracoviště, rychlost otevření ústřic, absence kousků škeble ve vypreparovaných vzorcích či naprostá preciznost při jejich odříznutích.

Lákadlem pro všechny příchozí diváky je možnost ochutnat připravené lahůdky po skončení soutěže a to v rozmanitých úpravách. Atraktivnost soutěže zvyšuje i důraz na bezpečné otevření škeble, která by neměla kuchaře poranit, což vzhledem k abnormálně rychlému tempu účastníků vyjde jen málokdy. Po zkušenostech z minulých ročníků Vás na soutěž co nejsrdečněji zveme a zároveň věříme, že se po jejím absolvování přidáte do stále vzrůstajícího zástupu konzumentů těchto neotřelých mořských pamlsků.

Mistrovství ČR v otevírání ústřic 2016

Kdy 2. duben 2016 13:00 - 16:00

Kde: Staroměstské náměstí, Praha 2

Na Staroměstském náměstí v Praze se 2. dubna utkají profesionálové s kyblíkem plným třiceti ústřic. Kdo je zvládne otevřít nejrychleji, stane se mistrem ČR. Přijďte se podívat a také ochutnat.

Bude soutěžit v otevírání ústřic. V již 15. ročníku mistrovství ČR se střetnou profesionálové v otevírání celkem třiceti kusů ústřic typu Belon. Dobře otevřené lastury poputují do obecenstva.
Hodnotí se samozřejmě čas, který soutěžící budou potřebovat, aby se dostali k lahůdce ukryté v pevně zavřené skořápce. Další body získají také za úpravu nebo čistotu pracovního místa. Podle těchto pravidel se soutěží i na velkých mezinárodních akcích a také na evropském nebo světovém šampionátu.

Šéfkuchaři ze všech koutů České republiky se pokusí o  překonání českého rekordu v otevření 30 ústřic na čas.  Návštěvníci akce budou mít možnost tuto afrodiziakální pochoutku na místě ochutnat.

Vstupné: zdarma

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Adventní den s techniky - Praha

10.12.2022 - 10.12.2022
Pod juliskou 2a, Praha…

Tradiční akce s vánoční tématikou ve Stanici techniků. Můžete se těšit na rukodělné workshopy, řemeslné dílny, pečení…

ZMĚNA: Rybovka s Petrem Popelkou – …

11.12.2022 - 11.12.2022
Obecní dům

POZOR ZMĚNA Pro velký zájem jsme se rozhodli koncert přesunout do Smetanovy síně Obecního domu. Vstupenky zakoupené do…

Mint Market - Praha

16.12.2022 - 17.12.2022
Hala 13

Poslední šance pořídit krásné dárky u českých tvůrců a designérů bude v pátek a v sobotu 16. a 17. prosince v hale 13 v…

Vyrobte si vlastní skleněné figurky…

17.12.2022 - 17.12.2022
OC Šestka

Našli jste zalíbení ve skleněných figurkách? Zajímá vás, jak se vyrábějí? Nebo byste si to dokonce chtěli sami zkusit?…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete