Statistika našeho portálu

  • 96 734 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Multižánrový festival United Islands of Prague opět na Ostrovech - Praha

10.06.2022 - 11.06.2022 Praha

Multižánrový festival United Islands of Prague opět na Ostrovech. Otěže přebírá mladý tým! 

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha
web
www.unitedislands.cz
facebook
www.facebook.com/unitedislandsofprague

Fotogalerie k článku

Střelecký ostrov, Kampa, Dětský ostrov a Janáčkovo nábřeží ožijí hudebními objevy a Ostrovy Inspirace už v polovině června. United Islands of Prague 2022 proběhne v termínu 10.–11.6.2022 přímo v historickém centru Prahy. Připravovaný ročník se opět ponese v duchu udržitelnosti, propojování a diverzity – tedy hodnot, které v roce 2021 přinesl nový, mladý tým.

Devatenáctý ročník festivalu United Islands of Prague proběhne v Praze o druhém červnovém víkendu – v pátek 10. a v sobotu 11. června 2022. Fanoušci se mohu těšit na pestrou paletu nových hudebních interpretů jak z domácí, tak zahraniční scény, tak i řadu novinek.

Vedení akce přebral nový tým v čele s Kamilou Buráňovou

V minulém roce se festival k radosti svých fanoušků úspěšně vrátil z Karlína zpátky do centra Prahy. "Věříme, že se nám letos podařilo festival restartovat dramaturgicky i v rámci Ostrovů Inspirace," uvádí Kamila Buráňová, nová šéfka festivalu a dodává: "Novinkou nadcházejícího ročníku bude přímé zapojení mediálních partnerů a dalších expertů do dramaturgické přípravy. Máme velké plány a přislíbené zajímavé spolupráce, takže je určitě na co těšit." 

United Islands již druhým rokem tvoří mladý entuziastický tým. Nadšení sdílí i producenti festivalu. "V kanceláři momentálně vedeme souboj generací a je vtipné vidět, že ta mladší vyhrává," říká David Gaydečka, producent festivalu. "Nový tým má za sebou již úspěšný ročník 2021, kterým, navzdory pandemii a za dodržení všech vládních opatření, prošlo přes 18 tisíc návštěvníků. Z předání festivalu do rukou mladších kolegů a kolegyň máme radost a věříme, že festival posunou zase o kus dál a vpřed," doplňuje Gaydečku druhý z producentů Martin Voňka. 

Dramaturgie se i letos zaměří na propojování žánrů a současně na jejich rozmanitost

Stejně jako předchozí ročník 2021 i ten nadcházející se tematicky zaměří na udržitelnost, propojování a diverzitu. Od těchto témat se  odvíjí i již zavedený program Ostrovy Inspirace. Ten si zakládá na maximální interaktivitě a co nejširší paletě inspirace pro návštěvníky. Ti si v rámci festivalu budou moci zajít na workshopy, přednášky nebo panelové diskuze a mnoho dalšího. A již tradičně bude připraven i program pro nejmenší, ve spolupráci s jednotou Sokol a dalšími organizacemi.

Jednotlivé lokace Ostrovů budou i v roce 2022 tematicky rozděleny a budou mít vlastní zaměření jak po hudební, tak i nehudební stránce. "V rámci připravovaného ročníku úzce spolupracujeme s neziskovými organizacemi, divadly, muzei a subjekty veřejného prostoru. Znovu jsme oslovili další organizace, jako jsou například Skautský institut, Konsent nebo Amnesty International ČR," uzavírá k ohlášení 19. ročníku Ostrovů jejich manažerka Buráňová.

United Islands of Prague je mezinárodní hudební multižánrový festival, který se koná v Praze už od roku 2004. Festival se každý rok koná bez vstupného a představuje nové hudební objevy. Vedle toho nabízí bohatý nehudební program, který krom zábavy reflektuje aktuální společenská témata. 

Další akce v okolí

Nový rok s Haydnem - Praha

17.01.2022 - 17.01.2022
Jilská 5, Praha 1

Koncert z cyklu Hudba bez hranic.Tomáš Jamník – violoncello, Martinů Strings Prague pod vedením Jaroslava Šonského.

Vernisáž výstavy Díra ve stázi / Bl…

20.01.2022 - 20.01.2022
Pragovka Gallery Entry,…

Pragovka Gallery a The White Room Vás srdečně zvou na první letošní vernisáž, která proběhne ve čtvrtek 20. 1. 2022 od…

Německé requiem - Praha

24.01.2022 - 24.01.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

Witold Lutosławski: Koncert pro violoncello a orchestr Johannes Brahms: Německé requiem

Mimjové - Praha

06.02.2022 - 06.02.2022
Branická 63, Praha 4

Losers Cirque Company poprvé ve své historii uvádí představení i pro ty nejmenší. Rodinné představení plné zábavy,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 17. leden

Dnes má svátek Drahoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete