Statistika našeho portálu

  • 87 193 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 159 Míst a památek

Na Dlabačově se opět rozjedou klasické filmové projektory - Praha

07.04.2019 - 15.05.2019 Kino Dlabčov

Milovníci klasiky zbystřete! Na Dlabačově se opět rozjedou staré filmové projektory na 35 MM pásy, se kterými se představí poklady československé kinematografie. Pravidelná přehlídka kultovních filmů přichází v pravidelném dvoutýdenním intervalu, a navíc v doprovodu tematických drinků, které ještě více zpříjemní jedinečný zážitek. Začátkem dubna se mladičká Ivana Chýlková s Vilémem Čokem vyřádí v kontroverzním snímku s názvem „V žáru královské lásky“. Konec měsíce se ponese v umírněnějším romantickém žánru se socialistickým muzikálem „Dáma na kolejích“ s Jiřinou Bohdalovou a Radkem Brzobohatým. V květnu se můžete těšit na Vladimíra Menšíka a Josefa Abrháma v krimikomedii „Happy End“ a filmový experiment rebelující režisérky Věry Chytilové „Sedmikrásky“.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kino Dlabčov
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Každou druhou neděli čeká návštěvníky Kina Dlabačov program s názvem 35MM FILM a spolu s ním výběrové kultovní filmy ze zlatého fondu československé filmové produkce v původním formátu. V rámci tohoto cyklu se navíc návštěvníci mohou těšit také na speciální hosty, dramaturgické úvody, o které je program rozšířen, a tematické drinky, které jsou servírovány ke každému filmu.

 

Zážitek klasického filmu promítaného na filmové plátno z promítací kabiny je v mnoha ohledech nenapodobitelný. Původní filmové projektory divákům dopřejí požitek ze starých snímků se vším, co k nim vždy patřilo. Drobné škrábance a částečky prachu na pásech nebo občasné problikávání při promítání dodávají projekci svou autentičnost. I zahraniční klubová kina stále častěji zařazují promítání starých filmů na klasickém pásu do svého programu a někteří režiséři trvají na uvádění svých filmových novinek také právě na filmovém pásu.

 

Důvodem, proč se klasické filmy nepromítají v multikinech, je především úplná digitalizace filmové distribuce a likvidace starého technologického vybavení. V Kině Dlabačov se však projektorů nezbavili, ale naopak je pečlivě udržovali v chodu. Nyní s převážně archivními snímky nastal jejich čas!

 

V žáru královské lásky

Kdo by v devadesátých letech neslyšel o svérázném snímku režiséra Jana Němce o bouřlivém milostném vztahu dekadentního knížete a dcery degradovaného důstojníka? Provokativní postmoderní komedie vypráví barvitým způsobem příběh neodolatelné přitažlivosti dvou naprosto odlišných postav ztvárněných Ivanou Chýlkovou a Vilémem Čokem. Pro mnohé diváky se tento snímek stal bizarním, avšak nezapomenutelným filmovým zážitkem. 

 

  • Režie: Jan Němec • Scénář: Jan Němec  •  Scénografie: Michael Rittstein  •  Hrají: Vilém Čok, Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jiří Bartoška, Josef Abrhám, Pavel Landovský

Kdy? neděle 7. 4. od 19:30

Cena: 100 Kč

 

Dáma na kolejích

Snímek z roku 1966 líčí vtipným způsobem životní zvrat Marie, řidičky tramvaje, po tom, co přistihne svého drahého manžela při důvěrném loučení s atraktivní blondýnou. Po prvotním smutku přichází čas na velkou změnu! Rodinné úspory na spořitelních knížkách berou za své, protože Módní závody a salón krásy čekají. Z Marie se v tu ránu stává dáma, která o ctitele nemá nouzi, a manžel pochopí, že musí o svou ženu doslova zabojovat. V romantickém tramvajáckém muzikálu s nádechem feminismu se v hlavních rolích představí například mladičká Jiřina Bohdalová, Radek Brzobohatý nebo František Peterka.

 

  • Režie: Ladislav Rychman • Scénář: Vratislav Blažek  •  Hrají: Jiřina Bohdalová, Radek Brzobohatý, František Peterka, Libuše Geprtová

Kdy? neděle 21. 4. od 19:30

Cena: 100 Kč

 

Happy End

Happy End je naprosto originálním filmovým počinem z roku 1967, který nemá obdoby ani v dnešní době. Byl totiž natočen pozpátku. Opačnou vypravěčskou chronologií se z počátku tragický příběh postupně mění v nevšední komedii. Vladimír Menšík v roli manžela Bedřicha ožívá po popravě, ke které byl odsouzen za vraždu své ženy Julie, a s chutí začíná divákům popisovat průběh jejich manželství. V absurdním, ale zábavném filmu chodí lidé pozpátku, smrt se stává zrozením, záchrana tonoucího topením nebo seznámení rozchodem.

Režie: Oldřich Lipský  •  Scénář: Miloš Macourek, Oldřich Lipský  •  Hrají: Vladimír Menšík, Jaroslava Obermaierová, Josef Abrhám, Bohuš Záhorský, Stella Zázvorková, Martin Růžek

Kdy? neděle 5. 5. od 19:30

Cena: 100 Kč

 

Sedmikrásky

Druhý celovečerní film režisérky Věry Chytilové se se svým radikálním pojetím filmové estetiky stal zároveň jejím nejvíce výtvarným filmem. Experimentální pojetí filmu, výtvarná kamera Jaroslava Kučery a výprava Ester Krumbachové pomohly filmu k celosvětovému uznání. Kudy chodí, tudy provokují. Slavná provokativní moralistní groteska vypráví o dvou Mariích a o bludném kruhu pseudohodnot a pseudovztahů. Snímek překvapil publikum, kritiku i oficiální kruhy svou silnou stylizací, která ho odlišovala od všech filmů tehdejší produkce.

  • Režie: Věra Chytilová  •  Scénář: Věra Chytilová, Ester Krumbachová, Pavel Juráček  •  Hrají:  Jitka Cerhová, Ivana Karbanová, Julius Albert, Jan Klusák, Marie Češková, Marcela Březinová, Jiřina Myšková, Oldřich Hora, Václav Chochola, Jaromír Vomáčka a další

Kdy? neděle 19. 5. od 19:30

Cena: 100 Kč

 

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz.

 

Kino Dlabačov najdete na Praze 6 hned vedle OREA Hotelu Pyramida na adrese: Bělohorská 125/24, 169 00 Praha – Břevnov, nejlépe se sem dostanete tramvají č. 22, 23, 25 a 97 nebo autobusem 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo 149 (zastávka Pod Královkou).

Další akce v okolí

Farmářské trhy na Jiřáku - Praha

13.02.2019 - 28.12.2019
Praha 3, náměstí Jiřího…

Trhy na Jiřáku budou nově bez plastů. Připojujeme se tak k celé řadě společností a organizací, které podobnými…

Venkovní únikové hry v ulicích Prahy

01.03.2019 - 31.12.2029
Praha

Venkovní únikové hry, táborové bojovky, hledání pokladu, geolokační hry a teambuilding pro firmy.

Příběh krajiny ve službách národa -…

02.04.2019 - 18.08.2019
Národopisné muzeum…

Panelová výstava představuje návštěvníkům prostřednictvím bohatých sbírek Národního muzea téma krajiny, jež nabývala ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 25. duben

Dnes má svátek Marek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete