Statistika našeho portálu

  • 95 541 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Na Dlabačově se opět rozjedou klasické filmové projektory - Praha

07.04.2019 - 15.05.2019 Praha

Milovníci klasiky zbystřete! Na Dlabačově se opět rozjedou staré filmové projektory na 35 MM pásy, se kterými se představí poklady československé kinematografie. Pravidelná přehlídka kultovních filmů přichází v pravidelném dvoutýdenním intervalu, a navíc v doprovodu tematických drinků, které ještě více zpříjemní jedinečný zážitek. Začátkem dubna se mladičká Ivana Chýlková s Vilémem Čokem vyřádí v kontroverzním snímku s názvem „V žáru královské lásky“. Konec měsíce se ponese v umírněnějším romantickém žánru se socialistickým muzikálem „Dáma na kolejích“ s Jiřinou Bohdalovou a Radkem Brzobohatým. V květnu se můžete těšit na Vladimíra Menšíka a Josefa Abrháma v krimikomedii „Happy End“ a filmový experiment rebelující režisérky Věry Chytilové „Sedmikrásky“.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kino Dlabčov
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Každou druhou neděli čeká návštěvníky Kina Dlabačov program s názvem 35MM FILM a spolu s ním výběrové kultovní filmy ze zlatého fondu československé filmové produkce v původním formátu. V rámci tohoto cyklu se navíc návštěvníci mohou těšit také na speciální hosty, dramaturgické úvody, o které je program rozšířen, a tematické drinky, které jsou servírovány ke každému filmu.

 

Zážitek klasického filmu promítaného na filmové plátno z promítací kabiny je v mnoha ohledech nenapodobitelný. Původní filmové projektory divákům dopřejí požitek ze starých snímků se vším, co k nim vždy patřilo. Drobné škrábance a částečky prachu na pásech nebo občasné problikávání při promítání dodávají projekci svou autentičnost. I zahraniční klubová kina stále častěji zařazují promítání starých filmů na klasickém pásu do svého programu a někteří režiséři trvají na uvádění svých filmových novinek také právě na filmovém pásu.

 

Důvodem, proč se klasické filmy nepromítají v multikinech, je především úplná digitalizace filmové distribuce a likvidace starého technologického vybavení. V Kině Dlabačov se však projektorů nezbavili, ale naopak je pečlivě udržovali v chodu. Nyní s převážně archivními snímky nastal jejich čas!

 

V žáru královské lásky

Kdo by v devadesátých letech neslyšel o svérázném snímku režiséra Jana Němce o bouřlivém milostném vztahu dekadentního knížete a dcery degradovaného důstojníka? Provokativní postmoderní komedie vypráví barvitým způsobem příběh neodolatelné přitažlivosti dvou naprosto odlišných postav ztvárněných Ivanou Chýlkovou a Vilémem Čokem. Pro mnohé diváky se tento snímek stal bizarním, avšak nezapomenutelným filmovým zážitkem. 

 

  • Režie: Jan Němec • Scénář: Jan Němec  •  Scénografie: Michael Rittstein  •  Hrají: Vilém Čok, Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jiří Bartoška, Josef Abrhám, Pavel Landovský

Kdy? neděle 7. 4. od 19:30

Cena: 100 Kč

 

Dáma na kolejích

Snímek z roku 1966 líčí vtipným způsobem životní zvrat Marie, řidičky tramvaje, po tom, co přistihne svého drahého manžela při důvěrném loučení s atraktivní blondýnou. Po prvotním smutku přichází čas na velkou změnu! Rodinné úspory na spořitelních knížkách berou za své, protože Módní závody a salón krásy čekají. Z Marie se v tu ránu stává dáma, která o ctitele nemá nouzi, a manžel pochopí, že musí o svou ženu doslova zabojovat. V romantickém tramvajáckém muzikálu s nádechem feminismu se v hlavních rolích představí například mladičká Jiřina Bohdalová, Radek Brzobohatý nebo František Peterka.

 

  • Režie: Ladislav Rychman • Scénář: Vratislav Blažek  •  Hrají: Jiřina Bohdalová, Radek Brzobohatý, František Peterka, Libuše Geprtová

Kdy? neděle 21. 4. od 19:30

Cena: 100 Kč

 

Happy End

Happy End je naprosto originálním filmovým počinem z roku 1967, který nemá obdoby ani v dnešní době. Byl totiž natočen pozpátku. Opačnou vypravěčskou chronologií se z počátku tragický příběh postupně mění v nevšední komedii. Vladimír Menšík v roli manžela Bedřicha ožívá po popravě, ke které byl odsouzen za vraždu své ženy Julie, a s chutí začíná divákům popisovat průběh jejich manželství. V absurdním, ale zábavném filmu chodí lidé pozpátku, smrt se stává zrozením, záchrana tonoucího topením nebo seznámení rozchodem.

Režie: Oldřich Lipský  •  Scénář: Miloš Macourek, Oldřich Lipský  •  Hrají: Vladimír Menšík, Jaroslava Obermaierová, Josef Abrhám, Bohuš Záhorský, Stella Zázvorková, Martin Růžek

Kdy? neděle 5. 5. od 19:30

Cena: 100 Kč

 

Sedmikrásky

Druhý celovečerní film režisérky Věry Chytilové se se svým radikálním pojetím filmové estetiky stal zároveň jejím nejvíce výtvarným filmem. Experimentální pojetí filmu, výtvarná kamera Jaroslava Kučery a výprava Ester Krumbachové pomohly filmu k celosvětovému uznání. Kudy chodí, tudy provokují. Slavná provokativní moralistní groteska vypráví o dvou Mariích a o bludném kruhu pseudohodnot a pseudovztahů. Snímek překvapil publikum, kritiku i oficiální kruhy svou silnou stylizací, která ho odlišovala od všech filmů tehdejší produkce.

  • Režie: Věra Chytilová  •  Scénář: Věra Chytilová, Ester Krumbachová, Pavel Juráček  •  Hrají:  Jitka Cerhová, Ivana Karbanová, Julius Albert, Jan Klusák, Marie Češková, Marcela Březinová, Jiřina Myšková, Oldřich Hora, Václav Chochola, Jaromír Vomáčka a další

Kdy? neděle 19. 5. od 19:30

Cena: 100 Kč

 

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz.

 

Kino Dlabačov najdete na Praze 6 hned vedle OREA Hotelu Pyramida na adrese: Bělohorská 125/24, 169 00 Praha – Břevnov, nejlépe se sem dostanete tramvají č. 22, 23, 25 a 97 nebo autobusem 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo 149 (zastávka Pod Královkou).

Další akce v okolí

Letní kino na Pragovce: fim LÉTO (2…

24.06.2021 - 24.06.2021
Praha

Srdečně vás zveme k návštěvě Letního kina na Pragovce. Večer se ponese v příjemném letním duchu. Snímek Léto z roku…

Mistrovství České republiky ve výko…

26.06.2021 - 26.06.2021
Praha 5 - Motol,…

Česká Republika je stále jedinou zemí na světě, kde mohou své síly změřit držitelé asistenčních psů. Letos se poprvé…

Letní kino na Pragovce: Nová šichta…

01.07.2021 - 01.07.2021
Pragovka Gallery

Letní kino na Pragovce / každý čtvrtek po setmění / Nová šichta Na stříbrném podnose vám 1. 7. 2021 od 21:30…

Krasopsaní a ilustrace - Praha

12.07.2021 - 16.07.2021
Vzletná – kreativní…

Jsou vaše děti nejvíc šťastné s tužkou v ruce? Tak přesně pro takové děti je náš příměstský tábor, který propojuje…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 24. červen

Dnes má svátek Jan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete