Statistika našeho portálu

  • 94 513 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Oslavy narození Karla IV v Kolíně

13.05.2016 - 14.05.2016 Kolín

Dne 13. a 14. 5. 2016 si Kolín připomene 700. výročí narození Karla IV. Toto jubileum je vhodným okamžikem, abychom se veřejně přihlásili k odkazu jednoho z nejvýznamnějších panovníků nejen českých, ale i evropských dějin.V pátek 13. 5. se bude konat finálové kolo a slavnostní vyhlášení soutěže "Stopy Karla IV." v CEROPU Kolín a od 14 hodin se můžete těšit na vyhlášení výsledků a vernisáž výstavy…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Dne 13. a 14. 5. 2016 si Kolín připomene 700. výročí narození Karla IV. Toto jubileum je vhodným okamžikem, abychom se veřejně přihlásili k odkazu jednoho z nejvýznamnějších panovníků nejen českých, ale i evropských dějin.

V pátek 13. 5. se bude konat finálové kolo a slavnostní vyhlášení soutěže "Stopy Karla IV." v CEROPU Kolín a od 14 hodin se můžete těšit na vyhlášení výsledků a vernisáž výstavy soutěžních výtvarných prací "Kolín v době Karla IV." v Městské knihovně Kolín. V předvečer 700. výročí narození císaře Karla IV. Vás ve státním okresním archivu Kolín čeká výstava archiválií spojená s besedou.

Hlavní program oslav je koncipován na sobotu 14.5. Od 10 hodin můžete navštívit zámeckou kapli kolínského zámku, kde bude probíhat ranní mše.  Oslavy a výstavy o Karlu IV. pak slavnostně zahájíme v 11 hodin v CEROPU Kolín. Následovat bude procházka městem po stopách Lucemburků, filmová projekce na téma Karel IV., přednáška "Císař římský a král český a zprávy o jeho působení v regionu" a prohlídka chrámu sv. Bartoloměje spojená s přednáškou Michala Patrného a Jana Beránka, autorů knihy "Arciděkanský chrám sv. Bartoloměje v Kolíně".  Večer oslavy zakončí koncert Kolínské filharmonie v chrámu sv. Bartoloměje.

Akce se koná ve spolupráci s Městskou knihovnou Kolín, Regionálním muzeem v Kolíně a Státním okresním archivem Kolín.

Plakát

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 23. listopad

Dnes má svátek Klement

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete