Statistika našeho portálu

  • 94 535 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Pekelný ostrov opět otevírá pekelné brány první červencový víkend v Holýšově

04.07.2019 - 06.07.2019 Holýšov

Největší open-air festival na západě čech opět otevírá pekelné brány první červencový víkend v Holýšově. Sedm let si festival budoval tradici a dostával se do povědomí příznivcům dobré rockové muziky a to, že osmý ročník rozhodně nezklame, dokazuje pořádně nadupaný program na dvou střídajících se pódiích.

Adresa a kontaktní informace

Každoročně Pekelný ostrov zahajuje svá festivalová klání ve čtvrtek, již tradiční warm-up párty, kde vystoupí a naladí festivalovou atmosféru první čtyři kapely. (To vše zdarma.) Návštěvníci mají možnost zajistit si včasným příjezdem dobrá parkovací místa nebo místa pro stanování. Mimo jiné bude otevřena i vstupní pokladna, kde si mohou vyměnit vstupenky za ID pásky, nabít si svůj čip pro bezhotovostní platby na festivalu a předejít tak pátečnímu shonu.

 

Program samotného festivalového víkendu rozezní jména předních rockových kapel české hudební scény a jednoho zahraničního hosta. Fanoušci se mohou těšit na hard-rockovou show v podání finské skupiny Lordi, kteří v roce 2006 vyhráli Song Eurovision Contest. Z české hudební scény se jako vlna Tsunami přižene partička Divokej Bill a s nimi i dobře známé rockové songy, okořeněné folkem. Po dvou letech se na pekelnou stage vrátí skupina Škwor, čtyřčlená partička hrající hard-rock. Festival roztančí a rozezpívá pop-punk od Rybiček 48 a hity jako Proč pocit mám nebo Přirození přiveze kapela Harlej, v čele s frontmanem Tomášem Hrbáčkem.

Na Pekelný ostrov dorazí i pražská parta Dymytry, hrající psy-core, nekonečný mejdan proběhne během vystoupení skupiny Traktor, milovníci skotských dud a punk-rocku rozvíří prach u Pipes and Pints a písničky z naprosto jiného soudku přiveze Jaroslav Uhlíř. Malý muž s obrovským fanouškovským sborem. Ve festivalovém line-upu nesmí chybět česká rocková legenda – kapela Doga, tanzmetalová show inspirovaná Krkonošskými pohádkami – Trautenberk, chytlavé songy Mardyho a kapely Vypsaná Fixa, milovníci piva a českých hospod – skupina Alkehol, dále Komunál, Vilém Čok a Bypass a další. Jedno jméno kapely zůstane v tajnosti do 15.6., je na co se těšit, určitě padne do noty.

Stálí návštěvníci si v letošním roce všimnou několika změn v postavení areálu a jeho samotném fungování. Prvním rokem přechází festival na cashless systém, tedy bezhotovostní systém. Na ID pásky bude umístěn čip, který si návštěvníci nabijí dle svého uvážení. Na všech prodejních místech pak budou platit pomocí nabitého čipu, nikoli hotovostí.

 Velmi oblíbenou částí festivalu se stala v minulém roce nově vybudovaná pekelná pláž u splavu, příjemná chill-out zóna. Ta bude i v letošním roce zachována, stejně jako plnohodnotný festivalový servis v podobě sprch, dobíjecí stanice pro mobilní telefony, úschovny a nově se na festivalu objeví v menším počtu i keramické záchody.

            Festival již vyprodal stále více atraktivní V.I.P zónu, která nadchla návštěvníky velkokapacitním stanem s pevnou podlahou, hospodou s posezením a zahrádkou, pivem do skla, kávou do porcelánu nebo vlastním WC. U velkokapacitního stanu byl a letos bude znovu přistaven anglický dvoupatrový autobus "double-decker", z jehož terásky je vidět na celý festivalový areál.

 

Ceny vstupného:

  • Současná cena za festivalovou permanentku je 750,-Kč (předchozí série za 300,-, 350,-, 400,-, 500,-, 590,- a 650,- jsou již vyprodané).
  • Poslední cenová edice bude za 950,-Kč. Na místě již nebude možné zakoupit vstupenky na festival. (Slevové vstupenky pro dárce krve, držitele průkazu ZTP a ZTP/P, děti do 150 cm, pro důchodce nad 70 let a AČR budou zařazeny rovněž do předprodeje. Průkazy budou validovány až na místě.)
  • I.P. vstupenky jsou vyprodány.
  • Poplatek za festivalové parkoviště je 200,-Kč za automobil a 600,-Kč za karavan. Celofestivalové stání karavanu s el. přípojkou za 1300,-Kč.

 

Otevírací doba areálu:

  • V pátek od 14:00 – 02:00*
  • V sobotu od 12:00 – 02:00*

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 26. listopad

Dnes má svátek Artur

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete