Statistika našeho portálu

  • 94 733 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Pochod svobody - Příbram

17.11.2019 Příbram

Listopadové události roku 1989 v Příbrami si budete moci připomenout při Pochodu svobody, který se uskuteční 17. listopadu

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Před 30 lety zasáhly celospolečenské změny do života každého z nás. Listopadové události roku 1989 v Příbrami si budete letos moci připomenout při Pochodu svobody, který se uskuteční 17. listopadu. Z centra Příbrami se půjde k Památníku Vojna, kde bude po celý den probíhat doprovodný program k oslavám 30 let svobody.

Na náměstí T. G. Masaryka vznikne památná fotografie s transparenty a vlajkami. Nyní organizátoři hledají pamětníky událostí listopadových dnů.

"Pokud si s námi chcete připomenout listopadové události roku 1989 v Příbrami, jsme zvědaví na příběhy, fotografie a jiné vzpomínkové předměty," říká Mgr. Josef Hovorka, koordinátor projektu.

"Akce je určena pro širokou veřejnost, pro celé rodiny. Bude možné poznat konkrétní příběhy politických vězňů i to, co znamenal komunistický režim přímo v Památníku Vojna," dodává Josef Hovorka.

Co pro Vás znamenal rok 1989? Co vám nejvíce utkvělo v paměti při vzpomínce na události roku 1989? Jakým způsobem ovlivnil rok 1989 Váš život nebo Vašich blízkých? Kdy a jak jste prožili přelomové dny roku 1989?

Podělte se o své vzpomínky s organizátory akce na těchto facebookových stránkách, nebo emailem pochodsvobodypribram@gmail.com. Vítány jsou i dobové fotografie a předměty.

Akce probíhá ve spolupráci s Hornickým muzeem Příbram, Památníkem Vojna a za podpory města Příbram v rámci projektu Za příběhy Františka Zahrádky.

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 19. leden

Dnes má svátek Doubravka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete