Statistika našeho portálu

  • 101 389 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Potok Mastník – vodácká akce

01.04.2018 Sedlčany

 Ke slavnostnímu průběhu Velikonoc patří v Sedlčanech již tradičně vodácká akce, spočívající ve slavnostním splutí potoka Mastníku. Za vydatné podpory místních obyvatel se tuto akci pořádá firma Železný Kazaka and canoes a každoročně se jí zúčastní několik desítek vodáků.Velikonoční splouvání potoka MastníkTrasa plavby vede ze Sedlčan do Radíče, měří přibližně deset kilometrů a na jejím konci se…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

 

Ke slavnostnímu průběhu Velikonoc patří v Sedlčanech již tradičně vodácká akce, spočívající ve slavnostním splutí potoka Mastníku. Za vydatné podpory místních obyvatel se tuto akci pořádá firma Železný Kazaka and canoes a každoročně se jí zúčastní několik desítek vodáků.

Velikonoční splouvání potoka Mastník

Trasa plavby vede ze Sedlčan do Radíče, měří přibližně deset kilometrů a na jejím konci se vodáci mohou rozhodnout, zda budou pokračovat až k v Vltavě (přibližně dalších pět kilometrů obtížným terénem). V případě potřeby je dostatečný průtok potoka zajištěn pouštěním vody z vodního díla Sedlčany. Prezentace jednotlivých posádek se koná v den splavení v 8 hodin u jezu v Sedlčanech. Pro návštěvníky a diváky doplňujeme informaci, že start je jako obvykle plánován na 9 hodin.

Pokud nevlastníte loď a přece byste se akce rádi zúčastnili, můžete si ji zapůjčit včetně pádel a vest na místě. Trasa sjížděného úseku je poměrně náročná a nechybí na ní několik peřejí a sjízdných jezů. Poslední kanoe bude na vodu spuštěna před 12. hodinou, přičemž v poledne hrázný zavírá kohoutek a žádné plavidlo se již na hladinu nedostane. Příjemnou zprávou je skutečnost, že organizátoři zajistili i občerstvení pro účastníky během závodu. 

 MASTNÍK 2018

Podrobné informace

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 29. listopad

Dnes má svátek Zina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete