Statistika našeho portálu

  • 88 386 Akcí v kalendáři
  • 5 376 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Prague Proms festival zahájí rozšířený sbor The Jeremy Winston Chorale v Praze

18.05.2019 - 03.10.2019 Praha

Patnáct let od prvního koncertu Proms v Praze si možná říká o malé ohlédnutí. Desítky jmen, koncertů a společných zážitků nám utkvěly v hlavách, ale především se těšíme na ty co přijdou. Letos jsme přizvali opět osobnosti klasické i jazzové hudby, výjimečné umělce ze zahraničí i z domova. Festival zahájí rozšířený sbor The Jeremy Winston Chorale a spolu s Českým národním symfonickým orchestrem naplní Smetanovu síň řádnou porcí skvělého Gospelu!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Klasickou část Proms bude reprezentovat tenorista Ramón Vargas, který spolu se slovenskou sopranistkou Lenkou Máčikovou a Marcellem Rotou potěší milovníky opery, Čajkovského hudba v podání ČNSO pod taktovkou Ilyi Mashkeviche pak příznivce romantické hudby.


Jedinečný Epoque kvartet není třeba představovat, má svou základnu posluchačů, a jejich koncerty jsou vyhlášené brilancí, virtuozitou a nasazením.


Současná generace trumpetistů, skvělí Jiří Houdek a Marek Vajo zahrají spolu s Alešem Bártou barokní hudbu na tradičním koncertu v Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.


Jazzová hudba má na Proms Prague tradičně rozsáhlý prostor, a tak se vám poprvé v Praze představí bigband Thomase Gansche, leadera Mnozil Brass a dalšími premiérami budou i newyorští Hot Sardines a The Loop Jazz Orchestra Jana Hasenöhrla.


Na své si přijdou i milovníci Banjo Bandu Ivana Mládka, Jazz Efterrätt oslaví spolu s přáteli, kteří kapelu provázeli, 21 let existence, a pak legendární Mezzoforte!


Nebyl by to festival Prague Proms, bez Hollywoodské noci. Carl Davis přijal opět pozvání, a my jsme připravili večer, který je nabitý novinkami i tím co potěší dnes jako před lety. Sólisty budou David Kraus, Ondřej Izdný, Lenka Máčiková a další.


Carl Davis si pak přichystal další skvělý koncert, který připomene písničky nejen Beatles, ale i tvorbu jednotlivých členů po rozpadu kapely. Nazval jej Beatles a jejich svět. Kvartet sólistů je hvězdný, vedle Terezy Maškové a Evy Burešové se postaví Jeremy Winston a Merkell Williams.


Těšíme se na vás, ať už ve Smetanově síni, La Fabrice, Kutné Hoře, Hybernii, Anežském klášteře nebo v novém The Loop Jazz Clubu, v našem studiu v Hostivaři.

Další akce v okolí

Zdravotnická událost – Den lékáren …

17.06.2019 - 20.06.2019
Praha

Na čtvrtek 20. června připadá již tradiční zdravotnická událost – Den lékáren. S vědomím, že více než polovina pacientů…

Hudební festival City piknik - Vypi…

20.06.2019 - 20.06.2019
Louka, Vypich, Praha

Na pikniku plném hudby vystoupí Thom Artway & Band, Jelen, akcí moderují Iva Lecká a Vojta Efler z Dobré ráno, Praho.…

Co je mladé, to je dobré! - Praha

20.06.2019 - 21.06.2019
Praha

Vážení příznivci dobrého jídla, dovolujeme si vás pozvat 20. 6. od 18.30 hodin do Grand Cru Restaurant na degustační…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete