Statistika našeho portálu

  • 91 048 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Prague Proms festival zahájí rozšířený sbor The Jeremy Winston Chorale v Praze

18.05.2019 - 03.10.2019 Praha

Patnáct let od prvního koncertu Proms v Praze si možná říká o malé ohlédnutí. Desítky jmen, koncertů a společných zážitků nám utkvěly v hlavách, ale především se těšíme na ty co přijdou. Letos jsme přizvali opět osobnosti klasické i jazzové hudby, výjimečné umělce ze zahraničí i z domova. Festival zahájí rozšířený sbor The Jeremy Winston Chorale a spolu s Českým národním symfonickým orchestrem naplní Smetanovu síň řádnou porcí skvělého Gospelu!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Klasickou část Proms bude reprezentovat tenorista Ramón Vargas, který spolu se slovenskou sopranistkou Lenkou Máčikovou a Marcellem Rotou potěší milovníky opery, Čajkovského hudba v podání ČNSO pod taktovkou Ilyi Mashkeviche pak příznivce romantické hudby.


Jedinečný Epoque kvartet není třeba představovat, má svou základnu posluchačů, a jejich koncerty jsou vyhlášené brilancí, virtuozitou a nasazením.


Současná generace trumpetistů, skvělí Jiří Houdek a Marek Vajo zahrají spolu s Alešem Bártou barokní hudbu na tradičním koncertu v Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.


Jazzová hudba má na Proms Prague tradičně rozsáhlý prostor, a tak se vám poprvé v Praze představí bigband Thomase Gansche, leadera Mnozil Brass a dalšími premiérami budou i newyorští Hot Sardines a The Loop Jazz Orchestra Jana Hasenöhrla.


Na své si přijdou i milovníci Banjo Bandu Ivana Mládka, Jazz Efterrätt oslaví spolu s přáteli, kteří kapelu provázeli, 21 let existence, a pak legendární Mezzoforte!


Nebyl by to festival Prague Proms, bez Hollywoodské noci. Carl Davis přijal opět pozvání, a my jsme připravili večer, který je nabitý novinkami i tím co potěší dnes jako před lety. Sólisty budou David Kraus, Ondřej Izdný, Lenka Máčiková a další.


Carl Davis si pak přichystal další skvělý koncert, který připomene písničky nejen Beatles, ale i tvorbu jednotlivých členů po rozpadu kapely. Nazval jej Beatles a jejich svět. Kvartet sólistů je hvězdný, vedle Terezy Maškové a Evy Burešové se postaví Jeremy Winston a Merkell Williams.


Těšíme se na vás, ať už ve Smetanově síni, La Fabrice, Kutné Hoře, Hybernii, Anežském klášteře nebo v novém The Loop Jazz Clubu, v našem studiu v Hostivaři.

Další akce v okolí

Letná pro demokracii! - Praha

16.11.2019 - 16.11.2019
Praha

V sobotu 16. listopadu 2019 se opět sejdeme v Praze na Letenské pláni!

Týden ukrajinského filmu - Praha

12.11.2019 - 18.11.2019
Praha

Od 12. do 18. listopadu mohou diváci zhlédnout v hlavním městě nejlepší snímky současné ukrajinské kinematografie.…

Jazzová sekce očima nepamětnice- Pr…

13.11.2019 - 13.11.2019
České muzeum hudby,…

Z cyklu přednášek "Jazzová sekce 1971–1988" k probíhající výstavě Import / Export / Rock’n’roll

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 13. listopad

Dnes má svátek Tibor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete