Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Pražská muzejní noc

10.06.2017 Praha

Muzejní noc představuje jednu z nejprogresivnějších kulturních akcí poslední doby, která  přibližuje nejširšímu spektru veřejnosti místa a objekty, které jsou za normálních okolností zpřístupněny pouze za poplatek či v omezeném rozměru. V Praze se Muzejní noc poprvé konala v roce 2004 a od té doby si získává stále větší oblibu.Horečka muzejní nociVe vybraný den jsou při této kulturní akci…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pražská muzea a galerie
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Muzejní noc představuje jednu z nejprogresivnějších kulturních akcí poslední doby, která  přibližuje nejširšímu spektru veřejnosti místa a objekty, které jsou za normálních okolností zpřístupněny pouze za poplatek či v omezeném rozměru. V Praze se Muzejní noc poprvé konala v roce 2004 a od té doby si získává stále větší oblibu.

Horečka muzejní noci

Ve vybraný den jsou při této kulturní akci otevřena muzea, galerie a další památkové objekty do nočních hodin (často i přes půlnoc). Ve většině z nich je pak minimální či žádné vstupné a návštěvníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Mezi jednotlivými objekty je zřízena bezplatná autobusová doprava, která koresponduje i  s prodlouženou provozní dobou metra.

V roce 2010 bylo pro Pražany zpřístupněno 53 objektů, mezi které patří např.: Muzeum hlavního města Prahy, Národní muzeum, Pražský hrad, Vojenský historický ústav Praha, Goethe-Institut, Bulharský kulturní institut, Pedagogické muzeum Jana Amose Komenského v Praze, Přírodovědecká fakulta UK, Rudolfinum, Památník národního písemnictví, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praha, Muzeum Policie České republiky, Muzeum kávy Alchymista a mnohé další. Věhlas prvních ročníků Muzejní noci konané v Praze přispěl k rozšíření této akce i do dalších měst České republiky (Brno, Ostrava). 

Muzejní noc 2017

V sobotu 10. června se uskuteční již 14. ročník Pražské muzejní noci. Zažijte netradiční noční návštěvu muzeí a podělte se o své zážitky a dojmy z akce prostřednictvím sociálních sítí. Pro příznivce pražských muzeí bude připravena soutěž o nejlepší video zachycující Pražskou muzejní noc. Letos můžete navštívit téměř 80 objektů. Veškeré informace o akci jsou uvedeny na webových stránkách http://www.prazskamuzejninoc.cz/.

Novinky a zajímavosti o akci je možné sledovat na facebookové stránce Pražské muzejní noci https://www.facebook.com/prazskamuzejninoc.

Podrobný bohatý program všech zapojených institucí

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

Další akce v okolí

Workshop sklářky Jitky Havlíčkové -…

28.01.2023 - 28.01.2023
1. patro (mezi obchody…

Jste tvořiví? A už jste zkusili vyrobit si něco ze skla? Tuto jedinečnou příležitost budete mít v sobotu 28. ledna od…

Malá mořská víla - Praha

29.01.2023 - 29.01.2023
Staré purkrabství na…

Slavná pohádka Hanse Christiana Andersena.

O Praze hravou formou - Praha

29.01.2023 - 29.01.2023
Karlův most

Zábavná akce pro rodiče a školní děti - o Praze hravou formou. Zlaťáky a drahokamy v průběhu celé trasy.

Zahájení kampaně proti násilí - Pra…

01.02.2023 - 01.02.2023
hlavní nádraží

Happening k zahájení osvětové kampaně EU o právech obětí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete