Statistika našeho portálu

  • 84 949 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Pražská muzejní noc

10.06.2017 Pražská muzea a galerie

Muzejní noc představuje jednu z nejprogresivnějších kulturních akcí poslední doby, která  přibližuje nejširšímu spektru veřejnosti místa a objekty, které jsou za normálních okolností zpřístupněny pouze za poplatek či v omezeném rozměru. V Praze se Muzejní noc poprvé konala v roce 2004 a od té doby si získává stále větší oblibu.Horečka muzejní nociVe vybraný den jsou při této kulturní akci…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pražská muzea a galerie
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Muzejní noc představuje jednu z nejprogresivnějších kulturních akcí poslední doby, která  přibližuje nejširšímu spektru veřejnosti místa a objekty, které jsou za normálních okolností zpřístupněny pouze za poplatek či v omezeném rozměru. V Praze se Muzejní noc poprvé konala v roce 2004 a od té doby si získává stále větší oblibu.

Horečka muzejní noci

Ve vybraný den jsou při této kulturní akci otevřena muzea, galerie a další památkové objekty do nočních hodin (často i přes půlnoc). Ve většině z nich je pak minimální či žádné vstupné a návštěvníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Mezi jednotlivými objekty je zřízena bezplatná autobusová doprava, která koresponduje i  s prodlouženou provozní dobou metra.

V roce 2010 bylo pro Pražany zpřístupněno 53 objektů, mezi které patří např.: Muzeum hlavního města Prahy, Národní muzeum, Pražský hrad, Vojenský historický ústav Praha, Goethe-Institut, Bulharský kulturní institut, Pedagogické muzeum Jana Amose Komenského v Praze, Přírodovědecká fakulta UK, Rudolfinum, Památník národního písemnictví, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praha, Muzeum Policie České republiky, Muzeum kávy Alchymista a mnohé další. Věhlas prvních ročníků Muzejní noci konané v Praze přispěl k rozšíření této akce i do dalších měst České republiky (Brno, Ostrava). 

Muzejní noc 2017

V sobotu 10. června se uskuteční již 14. ročník Pražské muzejní noci. Zažijte netradiční noční návštěvu muzeí a podělte se o své zážitky a dojmy z akce prostřednictvím sociálních sítí. Pro příznivce pražských muzeí bude připravena soutěž o nejlepší video zachycující Pražskou muzejní noc. Letos můžete navštívit téměř 80 objektů. Veškeré informace o akci jsou uvedeny na webových stránkách http://www.prazskamuzejninoc.cz/.

Novinky a zajímavosti o akci je možné sledovat na facebookové stránce Pražské muzejní noci https://www.facebook.com/prazskamuzejninoc.

Podrobný bohatý program všech zapojených institucí

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

Další akce v okolí

Kluziště OC Šestky

18.11.2018 - 28.02.2019
OC Šestka

Několik stovek malých i dospělých (kraso)bruslařů už stihlo vyzkoušet ledovou plochu na novém kluzišti, které vyrostlo…

Adventní Farmářské trhy na Kulaťáku…

01.12.2018 - 22.12.2018
Vítězné náměstí

Po čtyři adventní soboty od 8 do 14 hodin si můžete nakoupit farmářské a domácí dobroty na Adventních trzích na…

Vánoční trhy na Staroměstském náměs…

01.12.2018 - 06.01.2019
Praha, Staroměstské…

Nenechte si ujít Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze.

Udělejte radost dětem z dětského do…

01.12.2018 - 24.12.2018
Atrium Flora

Rádi byste potěšili někoho, kdo to opravdu docení? Obdarujte děti ze žateckého dětského domova. Díky stromu splněných…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 19. prosinec

Dnes má svátek Ester

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete