Statistika našeho portálu

  • 96 486 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Ruinfest na hradě Rabí

17.07.2020 Rabí

Svěží hudba mimo mainstream. Naším cílem je dostat na okraj Šumavy hudbu, která je nějakým způsobem vyjímečná a zároveň stojí mimo hlavní proud. Ruinfest je hudební festival s více než desetiletou tradicí pořádaný na nádvoří hradu Rabí.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zřícenina hradu Rabí
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Rabí

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Koncert rockových kapel na nádvoří hradu.

Je to tady! I v tomto černohumorném roce 2020 se podařilo poskládat a připravit k realizaci další výživný ročník festivalu RUINFEST. Jeho snahou je představit tuzemskou nezávislou scénu i za branami hlavního města. K dispozici k tomu mají unikátní prostor, nádvoří zříceniny hradu Rabí, který sám v sobě ukrývá hutnou a nezapomenutelnou atmosféru. Opět se představí velmi pečlivě vybraní interpreti, tentokrát ještě bohatší doprovodný hudební program mezi hlavními kapelami a pestrá nabídka občerstvení.


Na středobodu akce, hlavním podiu, se letos představí tito:


CIGARETTE SYNDROME - Čtyřčlenná garážová kapela, která se vynořila z pražských sklepů v roce 2015. Od vydání podomácku nahraného dema se jejich kytarová melancholie a líné avšak přesné trojhlasy, staly známou součástí pražského undergroundu. Cigarette Syndrome měli tu čest sdílet pódium se zahraničními rockovými stálicemi jako PUP, DZ Deathrays nebo LIFE. Objevili se taktéž na známých festivalech Rock For People, United Islands či Povaleč.


KALLE - U nás není podobných kapel, jako Kalle. Dvojice, která svou hudbou dokáže posluchače nejen upoutat, ale doslova spoutat. David a Veronika hrají od roku 2013 a za tak krátkou dobu stihli vyhrát žánrového Anděla a za album Saffron Hills dostali Anděla dalšího, tentokrát v kategorii Alternativa. Niterný zážitek nikoho nemine.
GHOST OF YOU – Brněnští kluci a jejich dospělý indie-rock, budou jedním ze zásadních hřebů letošního ročníku. Jejich devízou jsou syrová a energická vystoupení, což bude mezi našimi zdmi jistě vítanou parádou.


THE DRAIN – Trvalo to, ale je to tady. Přijedou The Drain. Jedna z nejlepších glam-rockových kapel u nás, brázdí podia od roku 2007. A nejen ty naše. Kapela koncertovala často v zahraničí a zkušeností má na rozdávání. V nové sestavě se bude snažit o nemožné. Konečně zbořit zdi našeho hradu. Drive na to kluci určitě mají.


Black Holes – Dvoučlenná sestava z Prahy, která staví na kontrastu masivního kytarového zvuku a melodického popového zpěvu. Jejich dosavadní singly se umístily v hitparádách několika českých rádií a videoklip Black Hole rotoval na TV Óčko.


1FLFSOAP – Temná strana elektra, dravost, melancholie, smyčky, živé bicí a kytara, to jsou 1flfsoap, jeden z nových objevů české elektronické scény, nominovaný v hudebně exportním projektu Radia Wave. Nejrůznější hardware, živé bubny, charakteristická kytara a velká dávka improvizace, to vše je obsaženo v každém jejich setu, který nikdy nemá jasný konec. Tohle bude párty Teď a Tady.

Jako doprovodný program mezi kapelami vystoupí:

AIKO - Mladá talentovaná skladatelka a textařka s křišťálově sametovým hlasem. Vyhrála účinkování na velmi proslulém Maďarském festivalu SZIGET. Rozněžní vás, pohladí a vezme na výlet po hradbách i daleko za ně.
JINÝ METRO – Dvě slečny s ukulele, flétnou, klávesami a upřímnými hlasy, rovnou ze srdce. Hezky nám zahrají, zazpívají a budou se na nás přitom smát.

A aby toho nebylo málo, na DJ STAGE (opět mezi hlavní produkcí) vystoupí čtveřice hudebních selektorů z webu tracklist.cz – Dozikur, Namax, Stanjah a Stuart a doplní je naše lokální stálice Mraq a Nws.
Kdo přijde dřív, stihne ještě poslední prohlídku hradu v 17:00.
My všichni se na Vás budeme těšit na hradě Rabí 15.8. od 18:00
Děti do 15-ti let mají tradičně vstup zdarma 


Vstupenky v předprodeji na www.ruinfest.cz

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete