Statistika našeho portálu

  • 97 585 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Regionální muzeum Mělník

30.07.2013 - 01.09.2013 Mělník

Koncem září loňského roku (24.9. – 30.9. 2012) proběhla studijní odborná exkurze Sedmihradsko. Daleko od západu/daleko od východu, kterou uspořádal Český výbor ICOM do rumunské oblasti Sedmihradska. Výpravu společně s třemi desítkami odborných pracovníků muzeí a galerií České republiky absolvovaly také PhDr. Miloslava Havlíčková a Mgr. Jitka Králová z Regionálního muzea Mělník.Hlavním cílem…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Regionální muzeum Mělník
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Mělník

Fotogalerie k článku

Koncem září loňského roku (24.9. – 30.9. 2012) proběhla studijní odborná exkurze Sedmihradsko. Daleko od západu/daleko od východu, kterou uspořádal Český výbor ICOM do rumunské oblasti Sedmihradska. Výpravu společně s třemi desítkami odborných pracovníků muzeí a galerií České republiky absolvovaly také PhDr. Miloslava Havlíčková a Mgr. Jitka Králová z Regionálního muzea Mělník.

Hlavním cílem exkurze bylo seznámit se s odbornými pracovišti, získat nové postřehy, podněty v muzejní práci, vyměnit si vzájemně zkušenosti, navázat nové kontakty a také poznat místní architektonické památky. Během pobytu došlo například k návštěvě Muzea umění Brukenthal (Sibin) s prohlídkou restaurátorských pracovišť, prohlídce staveb, depozitářů a restaurátorského zázemí ve skanzenu Astra, který je součástí Transylvánské asociace pro rumunskou literaturu a kulturní dědictví.
 
Dále do programu patřila prohlídka Muzea umění v Kluži, sbírky umění v Černém kostele v Brašově, návštěva architektury Josefa Hoffmanna, Muzea Národního sjednocení v Alba Iulii, Muzea umění a Etnografického muzea v Brašově a další bohatý program. Součástí akce byla i prohlídka vybraných sedmihradských opevněných kostelů, z nichž některé patří na seznam světového dědictví Unesco (např. Cisnadie, Biertan, Carta, Valea Viklér, Heltau, Media aj.).
A právě vybrané zajímavé momenty z cest po Sedmihradsku se Vám mělnické muzejnice rozhodly představit prostřednictvím výstavy fotografií ve vstupních prostorách muzea.

Otevírací doba a vstupné

zde

 

Těšíme se na vaši návštěvu

Mapa

Další akce v okolí

Viva Cuba - Mělník

23.05.2022 - 23.05.2022
Mělnické kulturní…

Přednáška

Sportovec města Mělníka - Mělník - …

24.05.2022 - 24.05.2022
Mělnické kulturní…

Slavnostní večer

Tradicionalismy a historismy v arch…

25.05.2022 - 25.05.2022
Mělnické kulturní…

Přednáška

Do šuplíku - Mělník

26.05.2022 - 26.05.2022
Mělnické kulturní…

Autorská čtení

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 22. květen

Dnes má svátek Emil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete