Statistika našeho portálu

  • 92 981 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Umění, světlo a technologie, to vše od 10. do 13. října 2019 na sedmém ročníku Signa Festivalu.

10.10.2019 - 13.10.2019 Praha

Signal je festival digitální a kreativní kultury, jehož sedmý ročník se odehraje v historickém centru Prahy od 10. do 13. řijna 2019. Na festivalu se představí přes 20 domácích i zahraničních umělců světového formátu. Program se bude sestávat z videomappingů, venkovních světelných instalací, galerijních instalací, workshopů a seminářů.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Objevte Prahu v novém světle. 

Nová místa. Nové lokace. Nové postupy. Nové spolupráce. Nové možnosti. Změna je tvůrčím principem festivalu. Revoluce není jen teď a tady. Revoluce je napořád 

Šest z celkových dvaceti instalací bude patřit do Galerijní zóny festivalu, chybět nebude ani oblíbený 3D videomapping a doprovodný program.

Téma festivalu

Revoluce. Revize minulosti. Reformace zbabělého konsensu. Revolta každodennosti a ustrašené plachosti. Na prahu třicetiletého výročí české sametové revoluce bilancujeme. Připomínáme si nepopiratelně významnou společenskou a kulturní událost, které se udála v naší zemi. Někteří ji sami prožili, jiní vyrůstali v době, které následovala bezprostředně po revoluci.

Signal Festival 2019 se otáčí do minulosti, tematizuje pád Berlínské zdi, sametové revoluce, konec Železné opony. Stejně tak ovšem nahlíží do budoucnosti. Hledá odpovědi na otázky, zdali jsme vůbec na další revoluci připraveni, teď a tady. Sledujeme protesty, bouře a nepokoje. Jsme ale sami schopni překročit stín vlastní pohodlnosti, jistot, teploty domova a rychlého internetu, a vydat se zase jednou bojovat za lepší svět? Stojíme na prahu čtvrté průmyslové revoluce. Umělá inteligence, nanotechnologie, biotechnologie, autonomní automobily a 3D tisk proměňují svět kolem nás s každou další minutou. Revoluci však vnímáme jako změnu v širokém slova smyslu. Zdokonalení, radikální proměnu ve velkém i nejdrobnějším osobním měřítku. Změnu společnosti stejně jako revoluci vědeckých vynálezů a metodologií. Jako hodnotovou restrukturalizaci a redesign prostředí, které se potřebuje a může zdokonalit. Proměňuje se i výtvarné umění. O slovo se hlásí kreativní a kulturní průmysly, vizuální a digitální umění se plynule transformuje na AI a principy pracující s augmentovanou realitou. Konceptuální kinetické umění se synergicky propojilo s nejmodernějšími technologiemi. Signal Festival od svého počátku také prošel revolucí. Z přehlídky videomappingu a light designu vyrostl v respektovaný festival digitálního umění a art/tech kulturní akci, která dnes patří k jedněm z největších v České republice. Nová místa. Nové lokace. Nové postupy. Nové spolupráce. Nové možnosti. Změna je tvůrčím principem festivalu. Evoluce, revoluce, snaha se podívat za roh a vidět nové možnosti, řešení, výzvy. Revoluce není jen teď a tady. Revoluce je napořád.

Další akce v okolí

Koncert symfonických rokových hitů …

28.04.2020 - 28.04.2020
Praha

V dubnu roku 2020 uvede SHOW №1 AGENCY do Česka nezapomenutelnou a velkolepou podívanou. V rámci česko-slovenského…

Zábavné Velikonoce v Monkey's Gym -…

29.03.2020 - 05.04.2020
Monkey´s Gym

Zábavné tvoření velikonočních dekorací, diskotéka s opičkou Lolou, a především veselá pomlázka – tak bude vypadat…

Online divadlo NoD u vás na gauči -…

30.03.2020 - 05.04.2020
Praha

Protože teď do našeho divadla nemůžou chodit diváci, postavili jsme v něm livestream studio, ze kterého budeme od 23.…

Online Kruhový trénink / HIIT - cel…

30.03.2020 - 01.04.2020
Praha

Nemůžeme ven, nemůžeme se scházet, ale to neznamená, že přestaneme cvičit!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie

středa 1. duben

Dnes má svátek Hugo

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete