Statistika našeho portálu

  • 102 672 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Srpnová degustace vína na Kaňku u Kutné Hory 2023

25.08.2023 Kutná Hora

Vyhledáváte zajímavá středočeská vinařství, která jsou sice menší, ale o to více péče ucítíte v každé lahvi jejich vína? Jedinečným tipem je degustace Vinařství Hanuš v malebném okolí Kutné Hory – na Kaňku. Proběhne v pátek 25. srpna od 18:00 a provede vás Radim Hanuš, majitel a vinař v jedné osobě.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vyhledáváte zajímavá středočeská vinařství, která jsou sice menší, ale o to více péče ucítíte v každé lahvi jejich vína? Jedinečným tipem je degustace Vinařství Hanuš v malebném okolí Kutné Hory – na Kaňku. Proběhne v pátek 25. srpna od 18:00 a provede vás Radim Hanuš, majitel a vinař v jedné osobě.

 Kutná Hora je město nejen stříbra, ale také vína. Některá místní vinařství mají poměrně bohatou tradici, jiná jsou stará pár let, jako je třeba rodinné Vinařství Hanuš. To mu ovšem neubírá na kvalitě nápoje, jehož základem jsou sluncem vyzrálé hrozny, kterým se v lokálních podmínkách skvěle daří. A pak také samozřejmě pečlivá práce Radima Hanuše, vinaře, který se původně zajímal o "ovocnařinu".

Cesta k vlastnímu vinařství sice nebyla úplně přímá, ale v roce 2012 koupil pozemek na Kaňku v Kutné Hoře. Prvních pět odrůd vysázel s rodinou a přáteli v roce 2015 na východním svahu obce Sukov. V roce 2019 přidal ještě druhý vinohrad (na druhé straně kopce směrem na Gruntu). Za hlavní odrůdy majitel považuje pinoty, kterým se v podloží bohatém na minerály velmi daří. Kromě bílých a červených vín můžete koštovat také růžová, ale i oranžová.

Výjimečnou degustaci darů z vinohradů Vinařství Hanuš si můžete vychutnat v pátek 25. srpna od 18:00 přímo ve Vinařství Hanuš na Kaňku – ulice Sukovská. Objednávejte se předem na tel: 733505378 nebo na emailu objednavky@vinohanus.cz. Degustace obsahuje krásných 12 vzorků a provede vás jí Radim Hanuš, vinař a majitel vinařství v jedné osobě. Součástí je drobný zákus mezi vzorky. Posezení bude na venkovní letní terase – jsou vybaveni i na večerní ochlazení. Cena je 500 Kč za osobu. Degustace se koná při min. účasti 8 osob, celková kapacita je 25 lidí. Dobrou chuť.

 

Odkaz na FB událost zde: https://fb.me/e/3UhEyrQvH

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 14. červenec

Dnes má svátek Karolína

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete