Statistika našeho portálu

  • 95 128 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Třebíčské loutkářské jaro 2016

25.03.2017 - 26.03.2017 Třebíč

 Amatérští loutkoherci si pravidelně na přelomu března a dubna dávají dostaveníčko v malebném městě Třebíči, kde se již několik desítek let odehrává amatérská přehlídka loutkářských souborů "Třebíčské loutkářské jaro".Přehlídka loutkářských souborůV sále Národního domu se během dvou dnů představí divákům rozličných věkových kategorií několik souborů, přivážejících přibližně desítku…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Národní dům v Třebíči
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Třebíč
Obec
Třebíč

Fotogalerie k článku

 

Amatérští loutkoherci si pravidelně na přelomu března a dubna dávají dostaveníčko v malebném městě Třebíči, kde se již několik desítek let odehrává amatérská přehlídka loutkářských souborů "Třebíčské loutkářské jaro".

Přehlídka loutkářských souborů

V sále Národního domu se během dvou dnů představí divákům rozličných věkových kategorií několik souborů, přivážejících přibližně desítku rozmanitých představení. Na repertoáru se již tradičně objeví osvědčené klasické tituly i zcela ojedinělé inscenace. Přehlídka má soutěžní charakter, přičemž ti nejlepší se kvalifikují na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim. Víkendovou přehlídku zahajuje tradiční představitel českých pohádek, Kašpárek.

Můžete se těšit na převážně veselá vystoupení plná kreativní fantazie, kultivované zábavy a ojedinělého vodicího umění. Návštěvnost jednotlivých představení rok od roku stoupá a počet diváků dosahuje výše několika stovek. Ve volném čase mezi představeními můžete vykonat poučnou a obohacující procházku po Třebíči, která je místem snoubení se krásy historických památek a ojedinělé kulturně-sociální atmosféry. Ne nadarmo se nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

06.08.2021 - 06.08.2021
Zámek Náměšť nad Oslavou

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. duben

Dnes má svátek Alexandra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete