Statistika našeho portálu

  • 100 270 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Třebíčské loutkářské jaro 2016

25.03.2017 - 26.03.2017 Třebíč

 Amatérští loutkoherci si pravidelně na přelomu března a dubna dávají dostaveníčko v malebném městě Třebíči, kde se již několik desítek let odehrává amatérská přehlídka loutkářských souborů "Třebíčské loutkářské jaro".Přehlídka loutkářských souborůV sále Národního domu se během dvou dnů představí divákům rozličných věkových kategorií několik souborů, přivážejících přibližně desítku…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Národní dům v Třebíči
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Třebíč
Obec
Třebíč

Fotogalerie k článku

 

Amatérští loutkoherci si pravidelně na přelomu března a dubna dávají dostaveníčko v malebném městě Třebíči, kde se již několik desítek let odehrává amatérská přehlídka loutkářských souborů "Třebíčské loutkářské jaro".

Přehlídka loutkářských souborů

V sále Národního domu se během dvou dnů představí divákům rozličných věkových kategorií několik souborů, přivážejících přibližně desítku rozmanitých představení. Na repertoáru se již tradičně objeví osvědčené klasické tituly i zcela ojedinělé inscenace. Přehlídka má soutěžní charakter, přičemž ti nejlepší se kvalifikují na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim. Víkendovou přehlídku zahajuje tradiční představitel českých pohádek, Kašpárek.

Můžete se těšit na převážně veselá vystoupení plná kreativní fantazie, kultivované zábavy a ojedinělého vodicího umění. Návštěvnost jednotlivých představení rok od roku stoupá a počet diváků dosahuje výše několika stovek. Ve volném čase mezi představeními můžete vykonat poučnou a obohacující procházku po Třebíči, která je místem snoubení se krásy historických památek a ojedinělé kulturně-sociální atmosféry. Ne nadarmo se nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Matador - 50 let 2023 - Třebíč

09.06.2023 - 09.06.2023
Podzámecká niva, Pod…

Kapela Matador slaví 50 let - živě!

The CELLO Boys a Filharmonie Bohusl…

14.08.2023 - 14.08.2023
Podzámecká niva

ZAHAJOVACÍ KONCERT OSLAV 20 LET UNESCO

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 9. červen

Dnes má svátek Stanislava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete