Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tříkrálový festival 2018 - Praha

15.08.2013 - 22.08.2013 Praha

Od roku 2013 mají obyvatelé Prahy a jejího blízkého okolí možnost zúčastnit se zajímavého "Tříkrálového festivalu", který symbolicky zakončuje období západoevropských Vánoc a koresponduje s počátkem Vánoc pravoslavných. Slavnostně vyzdobené hlavní město se během prvních lednových dnů stane svědkem několika lákavých akcí, které z duchovní atmosférou vánočních svátků vkusně souvisejí.Co Vás…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Od roku 2013 mají obyvatelé Prahy a jejího blízkého okolí možnost zúčastnit se zajímavého "Tříkrálového festivalu", který symbolicky zakončuje období západoevropských Vánoc a koresponduje s počátkem Vánoc pravoslavných. Slavnostně vyzdobené hlavní město se během prvních lednových dnů stane svědkem několika lákavých akcí, které z duchovní atmosférou vánočních svátků vkusně souvisejí.

Co Vás čeká

Jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších akcí konaných v rámci festivalu je slavnostní průvod sv. Tří králů historickým centrem města, obohacený o exotické velbloudy nesoucí monarchy přijíždějící se poklonit malému spasiteli. Milovníky hudby a sborového zpěvu jistě potěší produkce lidových koled, spojovaná s prohlídkou malebných jesliček v kostele p. Marie v kláštěře u Kapucínů nedaleko Pražského hradu.

Počínající pravoslavné Vánoce pak připomíná speciální akce určená pro nejširší veřejnost, střídavě pořádaná v některém pravoslavném chrámě v Praze či Karlových Varech. Věříme, že si z bohaté a každoročně aktualizované nabídky akcí konaných v rámci festivalu vyberete a ty pak přispějí ke komplexnímu prožitku z odcházejících vánočních svátků.

Tříkrálový festival 2018

Srdečně vás zveme 5. ledna 2018 do Prahy, kde pojedou opět Tři králové.

V 15 h kardinál Dominik Duka požehná koledníkům v kostele sv. Tomáše v Praze 1. Poté se z Malostranského náměstí vydá průvod se Třemi králi na velbloudech přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde zazní Rybova Česká mše vánoční. 

Průvod doprovázený bubeníky a trubači projde Mosteckou ulicí, Karlovým mostem, Karlovou ulicí, Seminářskou ulicí, Mariánským náměstím, Linhartskou ulicí, ulicí U Radnice, Malým náměstím, poté projde pod staroměstkým orlojem a zakončí na pódiu na Staroměstském náměstí. Tam se Tři králové před 16. hodinou pokloní malému Ježíškovi a předají mu své dary: zlato, kadidlo a myrhu. S poselstvím promluví pražský arcibiskup Dominik Duka.

V 16.30 hodin pak vystoupí stodvacetičlenný smíšený sbor a orchestr při Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Pěvci zahrají a zazpívají Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Tříkrálový průvod je oslavou svátku Tří králů a zároveň poděkováním veřejnosti, která se prostřednictvím Tříkrálové sbírky podílí na pomoci těm, kteří se ocitli v nouzi.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Workshop sklářky Jitky Havlíčkové -…

28.01.2023 - 28.01.2023
1. patro (mezi obchody…

Jste tvořiví? A už jste zkusili vyrobit si něco ze skla? Tuto jedinečnou příležitost budete mít v sobotu 28. ledna od…

O Praze hravou formou - Praha

29.01.2023 - 29.01.2023
Karlův most

Zábavná akce pro rodiče a školní děti - o Praze hravou formou. Zlaťáky a drahokamy v průběhu celé trasy.

Malá mořská víla - Praha

29.01.2023 - 29.01.2023
Staré purkrabství na…

Slavná pohádka Hanse Christiana Andersena.

SOČR: Benjamin hraje Brittena - Pra…

30.01.2023 - 30.01.2023
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 30. 1. 2023 | 19.30 hodin | Rudolfinum Benjamin Britten: Americká předehra Benjamin Britten: Koncert pro…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete