Statistika našeho portálu

  • 95 747 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Velikonoční kumštování 2020 - Rosice u Brna

04.04.2020 - 05.04.2020 Rosice

Oslavy spojené s každoročními velikonočními svátky připomínají po celé naší republice desítky speciálně zaměřených akcí, které malým návštěvníkům nabízejí možnost seznámit se s těmi nejtradičnějšími velikonočními zvyky a tradicemi a těm starším pak připomínají půvab a pestrost staletí udržovaných rituálů.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámecké kulturní centrum
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-venkov
Obec
Rosice

Fotogalerie k článku

Oslavy spojené s každoročními velikonočními svátky připomínají po celé naší republice desítky speciálně zaměřených akcí, které malým návštěvníkům nabízejí možnost seznámit se s těmi nejtradičnějšími velikonočními zvyky a tradicemi a těm starším pak připomínají půvab a pestrost staletí udržovaných rituálů. Mezi ty nejznámější se již několikátým rokem řadí "Velikonoční kumštování", odehrávající se ve společenském sále zámeckého kulturního centra v Rosicích u Brna a jeho blízkém okolí.

Na co se můžete těšit

Návštěvníci tohoto jednodenního setkání se mohou těšit na kreativní tvůrčí dílny, kde se prostřednictvím umělců a kumštýřů seznámí se základními technikami zdobení kraslic, pletení pomlázky, zdobení velikonočních perníků či pletením krajek. Samozřejmostí je pak i ochutnávka velikonočních pochutin, mezi kterými hrají prim mazance, jidáše, plněná vejce či cukroví všech chutí a druhů. Nápaditý a bohatý program pak doplní i farmářský a řemeslný jarmark, výstava domácích zvířat či prohlídka zámeckého příkopu s malebnou středověkou vesnicí. Každý z účastníků pak má možnost zanechat vlastní stopu díky zavěšení individuálně zdobené kraslice na speciální velikonoční strom, který každoročně září více než tisícovkou obarvených vajíček. Přijďte se proto v březnu sami přesvědčit o přitažlivosti této akce, která se návštěvností i atraktivitou řadí k nejvýznamnějším kulturním akcím celého regionu.

Velikonoční kumštování 2020

4.4. Divadelní představení, II. nádvoří nebo Hudební sál 5.4. Koncert ZUŠ Rosice, Hudební sál

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 5. srpen

Dnes má svátek Kristián

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete