Statistika našeho portálu

  • 96 101 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Vítání sv. Martina na náměstí v Hradci Králové

11.11.2014 Hradec Králové

Ani letošní jedenáctý listopad nebude výjimkou a bílý kůň coby symbol přicházející zimní turistické sezóny doveze o půl páté Martina opět pod královéhradeckou Bílou věž. Již od dvou hodin budou ve stáncích k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky i víno a mnoho dalších tradičních lahůdek a adventních inspirací. Úderem čtvrté hodiny odstartuje na pódiu program pro všechny věkové…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hradec Králové, Velké náměstí
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Hradec Králové
Obec
Hradec Králové

Fotogalerie k článku

Ani letošní jedenáctý listopad nebude výjimkou a bílý kůň coby symbol přicházející zimní turistické sezóny doveze o půl páté Martina opět pod královéhradeckou Bílou věž. Již od dvou hodin budou ve stáncích k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky i víno a mnoho dalších tradičních lahůdek a adventních inspirací. Úderem čtvrté hodiny odstartuje na pódiu program pro všechny věkové generace.

Každoroční uvítání zimní sezóny bude i letos na královéhradeckém Velkém náměstí spojeno s odpolednem plným zábavy. "Ti, kteří přijdou, nebudou litovat. Přichystán je pro ně prodej svatomartinských rohlíčků a svatomartinského vína, medoviny, čokolády nebo třeba dekorativního zboží. Součástí programu budou kromě jiného i ukázky kovářského řemesla," prozrazuje Milena Březinová z odboru kultury, sportu a cestovního ruchu královéhradeckého magistrátu.
Přesně o půl páté přijede až pod Bílou věž na bílém koni Martin. Obvyklé každoroční vítání Martina na bílém koni má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. Důkazem toho budou mnohá pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci Králové a na Hradecku, ale i v královských věnných městech a městech České inspirace.

"Děti, které nesou křestní jméno Martin či Martina, se mohou na bílém koni i letos opět svézt," dodává Milena Březinová.
Patnáct minut po páté hodině se uskuteční v katedrále svatého Ducha hudební vystoupení žáků hradeckých uměleckých škol Habrmanova a Střezina.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Příměstský cyklo víkend 2021 - Hrad…

25.09.2021 - 26.09.2021
Stříbrný rybník

Víkendový kemp v Praze je určen pro děti i dospělé. Je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských táborů.…

Snow film fest Hradec Králové 2021 …

07.12.2021 - 07.12.2021
Hradec Králové

Těšte se na další ročník Snow film festu 2021. A věřte nám, že dostanete pořádnou nálož lyžařských, horolezeckých,…

Slavnosti vína s cimbálkou Dušana K…

25.09.2021 - 25.09.2021
Divadlo Nový Bydžov

Slavnosti vína

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete