Statistika našeho portálu

  • 90 584 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

6. ročník festivalu Vyšehraní - Praha

13.05.2019 - 14.06.2019 Praha

Vyšehraní 2019 a jeho divadelní soubor „Jedeme k vám“ uvádí k 30. výročí Sametové revoluce opakovaně představení „vévévé.československo.cs“. Právě tak sametově se multižánrový festival divadla a hudby Vyšehraní stěhuje z Vyšehradu na Žižkov v čase od 25.dubna 2019 do 14.června 2019

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Žižkostel, Náměstí Barikád 1, Praha 3
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Aktuální ročník zde!

SAMETOVÁ REVOLUCE NA 16. ROČNÍKU VYŠEHRANÍ 2019 !!!


16. ročník s podtitulem "On the road" též přináší řadu koncertů a divadel pro děti i dospělé . Letošní ročník přináší opět mimořádný program a představí znovu přední umělce a interprety hudební a divadelní scény, české i zahraniční. Program je připravený napříč žánry. Pohybujeme se v rozmezí od folk & country hudby až k jazzu s prvky rockové hudby.


Hlavní program Vyšehraní 2019 zahájíme 12.5. v 17.00 vzpomínkovým koncertem na zesnulého muzikanta, přítele a velkou osobnost našeho festivalu Tomáše Berku, jehož písně připomene řada jeho kolegů. Dalšími hosty přehlídky budou Ivan Hlas, Helena Maršálková, Marcela Voborská, Dušan Vančura, Michal Prokop, Peter Lipa, Epydemye, Lenka Slabá, Petr Kocman, Oskar Petr, Linda Finková, Slávek Janoušek, Bára Hrzánová, Martina Trchová, Mário Bihári a mnoho dalších..


Spolupracujeme s Nadací Jedličkova ústavu a uvádíme premiérově hru " Díky, Rudolfe…" ke 150. výročí narození MUDr. Rudolfa Jedličky, zakladatele Jedličkova ústavu. Toto krásné představení je vhodné pro větší děti i pro dospělé.


I doprovodný program je velmi pestrý. Na dopoledne je připraveno 58 didaktických divadelních představení pro děti a mládež od mateřských až po střední školy. Pro mimopražské školy je připraven výlet na Vítkov s interaktivní hrou a kvizem "Praha". Oslavíme společně Den dětí a pro získání nových diváků a jako poděkování Praze 3 uspořádáme Rodinnou neděli s kulturním osvěžením, které osloví všechny rodinné příslušníky od batolat po seniory. Festival je multižánrový s bezbarierovým přístupem.Disponuje vlastním občerstvením i pro vegany a bezlepkové staravování.

Akce je určena všem věkovým kategoriím i všem sociálním skupinám obyvatel, čemuž odpovídají i ceny našich vstupenek

Další akce v okolí

Mezinárodní festival designu Design…

17.10.2019 - 21.10.2019
Výstaviště Praha…

Designblok, Prague International Design Festival je největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě.…

Houslový koncert Vladimir Spivakov …

18.10.2019 - 19.10.2019
Smetana Hall, Obecní…

Evropské turné bezkonkurenčního houslisty a dirigenta VLADIMIRA SPIVAKOVA společně s jeho proslulým komorním orchestrem…

Polívkování - Smíchovská náplavka -…

19.10.2019 - 19.10.2019
Praha

Sedmý ročník oblíbeného Polívkování se uskuteční v sobotu 19. října 2019 na Smíchovské náplavce.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 19. říjen

Dnes má svátek Michaela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete