Statistika našeho portálu

  • 98 916 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vysoká brána - zahájení turistické sezóny v Rakovníku

07.05.2018 - 08.05.2018 Rakovník

Přibližně hodinu cesty autem západním směrem z našeho hlavního města leží malebné historické město Rakovník, které je obklopeno skvostnou přírodní scenérií křivoklátských lesů.Zahájení turistické sezóny v RakovníkuKaždoročně během měsíce května zde probíhá vyhledávané zahájení turistické sezóny, označované již několikátým rokem jako "Vysoká brána". Název akce je odvozen od vyhlídkové…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přibližně hodinu cesty autem západním směrem z našeho hlavního města leží malebné historické město Rakovník, které je obklopeno skvostnou přírodní scenérií křivoklátských lesů.

Zahájení turistické sezóny v Rakovníku

Každoročně během měsíce května zde probíhá vyhledávané zahájení turistické sezóny, označované již několikátým rokem jako "Vysoká brána". Název akce je odvozen od vyhlídkové věže městského opevnění, která je během pořádaných slavností otevřena pro širokou veřejnost.

Návštěvníci Rakovníka se mohou těšit i na středověký jarmark, bujará vystoupení středověkých šermířů, ukázky tradičních řemesel, vystoupení tanečních a divadelních skupin či hudební vystoupení na provizorních pódiích. U příležitosti "Vysoké brány" se koná i historický průvod, v němž jsou zastoupeny významné osobnosti našich dějin i prostí řemeslníci a trhovci.

Pro nejmenší návštěvníky je připravena široká nabídka dovednostních soutěží se sladkými odměnami. Na improvizovaném kolbišti proti sobě bojují rytíři a svůj um dávají všanc hbití artisté a šikovní kejklíři. Navštívíte-li rakovnické historické oslavy, nebudete litovat, neboť se skvěle pobavíte a poznáte zajímavé město v jeho největším rozpuku.

Zahájení turistické sezóny v Rakovníku 2018

 

 Těšíme se na vás ve dnech 7. - 8. května 2018.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete