Statistika našeho portálu

  • 98 401 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Výstava plastik a obrazů Františka Kříže -Dobříš

01.06.2021 - 31.07.2021 Zámek Dobříš

Výstava plastik, obrazů a dřevěných hudebních nástrojů výtvarníka Františka Kříže.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Výtvarník z Třísova na Českokrumlovsku pracuje ve stavebnictví – provádí stavby a obklady domů a kromě toho se také věnuje umění. Vytváří originální plastiky z malty, nástěnné malby, dřevěný nábytek a mozaiky například z dlaždiček. Jeho velkou zálibou je hudba a výroba zvláštních hudebních nástrojů. Jedná se o housle, cella a kytary, které jsou vyrobeny z javorového dřeva. Na všechny jím vyrobené nástroje se dá skutečně hrát. On sám hraje ve volném čase na kytaru a trumpetu.

Na výstavě je k vidění kytara Františka Kříže, kterou pelhřimovská agentura Dobrý den zapsala do knihy rekordů jako největší. Měří 185 centimetrů a je vyrobena z javorového a smrkového dřeva. Její výroba trvala 6 týdnů, nejtěžší však podle autora bylo vypočítat sílu dřeva, aby kytara zněla opravdu jako kytara a ne jako basa.

Jeho obrazy jsou charakteristické svou barevností. Kromě obrazů si na výstavě prohlédnete také reliéfy, mozaiky z broušených dlaždic a také úsměvnou plastiku návštěvníka s mobilem, která vás přivítá hned u vchodu v prvním patře Galerie JCM.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete