Statistika našeho portálu

  • 101 845 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Výstava: Stezka Českem

20.08.2022 - 21.08.2022 Čečovice

Výstava maleb krajiny vzniklých během pětitýdenního putování malíře Mattieho Walshe českými horami. Během cesty dlouhé 1000 km vzniklo 35 maleb - jedna za každý den chůze. Výstava bude k vidění na zámku Čečovice u Holýšova u příležitosti pořádání folk-country festivalu o víkendu 20. - 21. srpna 2022. Vernisáž je v sobotu v 11 hodin v barokní sýpce zámku.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
zámek Čečovice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Domažlice
Obec
Čečovice

Fotogalerie k článku

O víkendu 20. – 21. srpna se v Čečovicích u Holýšova uskuteční výstava maleb Mattieho Walshe Stezka Českem. Obrazy vznikly při pětitýdenním přechodu České republiky z východu na západ, jeden za každý den cesty. Soubor bude možné vidět při příležitosti otevření čečovického zámku, kde se v sobotu koná folk-country festival s bohatým hudebním programem.

Každý den zhruba 28 kilometrů a jeden obraz – s tím vyrazil v pátek 24. června na pěší cestu Českem australský malíř Mattie Walsh žijící v Praze. Třicet pět dnů pak putoval s přítelkyní z nejvýchodnějšího bodu České republiky přes Beskydy, Jeseníky, Orlické hory, Krkonoše, Jizerské a Lužické hory, Národní park České Švýcarsko, Labské pískovce i Krušné hory, aby po zhruba 1000 km došel do cíle –  nejzápadnějšího bodu Česka.

Kromě výstavy bude zámek v sobotu 20. srpna bude zámek hostit osm folkových a country kapel jako Čáry Máry, Faux pase Fonet, ale i dětský punk Bachule. V neděli pak budou probíhat komentované prohlídky zámku.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 22. únor

Dnes má svátek Petr

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete