Statistika našeho portálu

  • 96 276 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Výstava: Svět kostiček - Litomyšl

14.07.2019 - 17.07.2019 Litomyšl

Prostory Zámeckého návrší v Litomyšli budou od 14. 7. lákat děti i dospělé na světově unikátní výstavu Svět kostiček. Plochu více než 1100 m2 zaplní exponáty budov, pohyblivých modelů, vlaků, zvířat… postavené ze stavebnic Lego, Seva, Mosaic, Gecco, Resta Model. Jedná se o největší expozici v ČR.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

"Pro autora výstavy architekta Petra Šimra to bude životní událost. Tak rozsáhlou výstavu totiž ještě nikdy nerealizoval. V Litomyšli se s projektem Svět kostiček představil už v roce 2016, kdy v prostorách jízdárny vystavoval pouze modely z lega. Letos přiveze i další stavebnice a výstava tak na celé léto zaplní tři největší sály, které na Zámeckém návrší máme”,říká David Zandler, ředitel pořádající organizace.

 

Hned po legu bude asi největším lákadlem výstavy stavebnice SEVA. Tato kdysi velice populární stavebnice zažívá velkou renesanci a díky inovacím a novým nápadům opět postupně dobývá trh. Jeden z majitelů této ryze české firmy, Jan Lát, přislíbil účast na slavnostním otevření výstavy. Kromě Sevy návštěvníci uvidí největší sbírku z edice Lego Technic v České republice. V expozici se dále představí modely stavebnic českých značek BLOK, Mosaic Color a Gecco. Zároveň budou k vidění fenomenální výukové stavebnice nejen pro žáky a studenty stavebních škol, známé pod obchodní značkou RESTA MODEL. 

 

V prostorách výstavy čekají na děti dvě velké herny ve kterých si mohou ze stavebnic postavit své vlastní modely. Některé stavebnice bude možné zakoupit i na místě. Pro rodiče jsme připravili klidovou zónu s možností občerstvení a díky klimatizovaným sálům je návštěva výstavy vhodná i v horkých letních dnech. Vstupenka navíc platí celý den a je tak možné odejít například na oběd. 

 

Naprostou novinkou letošní sezóny je sdružená vstupenka, se kterou se za výhodnu cenu dostanete hned na několik míst na Zámecké návrší. Vstupenka platí do expozice Svět kostiček, dostanete se s ní na výstavu andělé na návrší a na nejvyšší vyhlídku ve městě v Piaristickém kostele. Získáte za ní i vstupenku na zkrácenou prohlídku zámku, která je přizpůsobena dětem. Po předložení této vstupenky navíc dostanete v Kavárně El lamíno na Zámeckém návrší druhou kávu zdarma. Vstupenky je možné za 170 Kč zakoupit na pokladně výstavy, v Piaristickém kostele a v informačních centrech v Litomyšli. Do Litomyšle se proto určitě vyplatí vyrazit na celý den.

 

Pro všechny kteří rádi soutěží a mají rádi pátrací hry je připravena soutěž o vstupenky a stavebnice. Maskoti výstavy, figurky z lega, budou schovávat vstupenky na nejrůznější místa  a nápovědu k jejich nalezení budou zveřejňovat na facebookové stránce zámeckého návrší Nezapomeňte proto pravidelně sledovat FB stránku @zameckenavrsi.  

 

Slavnostní otevření výstavy se koná už v sobotu 13. července od 15:00. Další informace o výstavě, podmínky soutěže a přehled o cenách vstupenek najdete na webu www.legolitomysl.cz

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 23. říjen

Dnes má svátek Teodor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete