Statistika našeho portálu

  • 101 008 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Výstava věnovaná Letním shakespearovským slavnostem - Galerie Vaňkovka Brno

11.07.2013 - 25.07.2013 Brno

Přijďte si k nám prohlédnout výstavu věnovanou právě tomuto kulturnímu fenoménu posledních čtrnácti let a objevte, jak mohou být myšlenky a partnerské zápletky staré několik století aktuální i v dnešní době.Kromě momentů z předchozích třinácti ročníků zachycených fotografy Michalem Růžičkou a Pavlem Márou si budete moci prohlédnout také pět mužských a tři ženské originální kostýmy, ve kterých…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Brno, Galerie Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Přijďte si k nám prohlédnout výstavu věnovanou právě tomuto kulturnímu fenoménu posledních čtrnácti let a objevte, jak mohou být myšlenky a partnerské zápletky staré několik století aktuální i v dnešní době.

Kromě momentů z předchozích třinácti ročníků zachycených fotografy Michalem Růžičkou a Pavlem Márou si budete moci prohlédnout také pět mužských a tři ženské originální kostýmy, ve kterých herci zazářili v předchozích ročnících. K vidění budou kostýmy z her Král Lear, Komedie omylů, Jindřich IV., Večer tříkrálový a Romeo a Julie. Na místě budou k dispozici rovněž detailní informace o jednotlivých představeních letošní sezóny.

Výstavu věnovanou Letním shakespearovským slavnostem v Brně na Špilberku je možné v Galerii Vaňkovka zhlédnout od 11. do 25. července 2013.

Ve dne 23. nebo 24. července v odpoledních hodinách proběhne autogramiáda herců z představení Zkrocení zlé ženy, datum a jména herců ještě upřesníme, sledujte proto naše webové stránky a FB profil Galerie Vaňkovka.

"Hry Williama Shakespeara jsou i přes dlouhou dobu od svého vzniku až překvapivě aktuální. Divadelní festival je jednou z cest, jak náročná díla tohoto velkého dramatika představit současnému divákovi a především mladé generaci. Moderní nastudování, výtečné výkony herců či zapojení soudobých umělců jsou způsob, jak mladým dílo W. Shakespeara přiblížit,” řekl Roman Valla z pořadatelské agentury Ogilvy&Mather Morava.

V letošním ročníku Letních shakespearovských slavností se můžete těšit na řadu známých tváří, mezi které patří například Jiří Langmajer, Roman Zach, Vojta Dyk, Klára Issová nebo Lukáš Vaculík a mnoho dalších. Letní shakespearovské slavnosti letos představí dvě premiéry - Sen noci svatojánské, kde se v hlavních rolích představí David Prachař a Vanda Hybnerová, a také Večer trojkráĺový v režii Enikő Eszényi, významné maďarské režisérky a ředitelky divadla Vígszinház v Budapešti. Na Špilberku nebudou chybět ani úspěšné hry z předešlých ročníků - Richard III., Zkrocení zlé ženy, Dvaja páni z Verony a Veselé paničky windsorské v hlavní roli s nestárnoucí Simonou Stašovou a Bolkem Polívkou.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Židenické hody 2023 - Brno Židenice

30.09.2023 - 01.10.2023
Brno

Tradiční ŽIDENICKÉ HODY jsou tu! Celá židenická chasa si vás dovoluje srdečně pozvat na ŽIDENICKÉ HODY, které se…

Batch 2023 - Brno

05.10.2023 - 07.10.2023
Brno

Batch, druhý ročník klubového hudebního festivalu, se uskuteční 5. – 7. října 2023 v Brně. Jeho nadžánrový program…

49. MFF Ekofilm: Bez vody to nejde …

05.10.2023 - 08.10.2023
Brno

Nejstarší filmový festival o životním prostředí v Evropě (a možná ještě dál) je opět tu!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete