Statistika našeho portálu

  • 102 530 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Regionální muzeum Mělník

27.09.2013 - 03.11.2013 Mělník

Od 27. září čeká návštěvníky muzea další ze série plánovaných výstav s preventivně sociálním charakterem, která je výsledkem delší spolupráce Regionálního muzea Mělník, Programu prevence kriminality Města Mělníka, Preventivně informační skupiny Policie ČR a Městské policie Mělník. Výstava přiblíží atmosféru kolem nejstaršího řemesla světa především v  prostředí našeho hlavního města v  letech…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Regionální muzeum Mělník
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Mělník

Fotogalerie k článku

Od 27. září čeká návštěvníky muzea další ze série plánovaných výstav s preventivně sociálním charakterem, která je výsledkem delší spolupráce Regionálního muzea Mělník, Programu prevence kriminality Města Mělníka, Preventivně informační skupiny Policie ČR a Městské policie Mělník. Výstava přiblíží atmosféru kolem nejstaršího řemesla světa především v  prostředí našeho hlavního města v  letech 1850 – 1938. Chce seznámit návštěvníky s  různými přístupy k  fenoménu prostituce, s  prostředím, ve kterém bujela a které ji utvářelo. Pražská čtyřka i typické figurky na tzv. druhém břehu se tentokráte sejdou v  mělnickém muzeu a ožijí díky starým archívním materiálům a dokumentům. Součástí bude program preventivního charakteru pro žáky devátých ročníků základní školy a studenty středních škol vhodný jako doplněk výuky společenskovědních předmětů, výchovy ke zdraví nebo třeba občanské výchovy. Výstavu se podařilo zapůjčit díky výborné spolupráci s odborníky z Muzea Policie ČR, které ji veřejnosti představilo před osmi lety pod názvem Prostituce staré Prahy. Je nutné upozornit, že část výstavy bude přístupná pouze osobám starší 18 let!

Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 26. září v 18.00 hodin a její součástí bude dramatická hříčka ze staropražského zákoutí. V rámci zahájení bude vyhlášen vítěz dalšího ročníku soutěže Anděl strážný.

Otevírací doba a vstupné

zde

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Mapa

Další akce v okolí

LiStOVáNí.cz: Než natáhnu brka 2024…

19.06.2024 - 19.06.2024
Masarykův kulturní dům…

Scénické rozhovory

Koncert filmové hudby 2024 - Kralup…

04.10.2024 - 04.10.2024
J. Seiferta 706, 278 01…

Populární Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka uvede v Kralupech nad Vltavou svůj úspěšný Koncert filmové hudby. Toto…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 19. červen

Dnes má svátek Leoš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete