Statistika našeho portálu

  • 98 401 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Zahájení lázeňské sezony - Karlovy Vary

04.05.2018 - 06.05.2018 Karlovy Vary

Na počátku měsíce května se v západočeském lázeňském městě Karlovy Vary, odehrává tradiční "Zahájení lázeňské sezony", které si svou kreativitou a návštěvnickou atraktivitou získalo mezi místními obyvateli nebývalou popularitu.Lázeňská sezóna začínáBěhem tří dnů se můžete těšit na bohatý kulturní a doprovodný program, které svou návštěvou jako obvykle poctí mnoho populárních osobností. Mezi…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na počátku měsíce května se v západočeském lázeňském městě Karlovy Vary, odehrává tradiční "Zahájení lázeňské sezony", které si svou kreativitou a návštěvnickou atraktivitou získalo mezi místními obyvateli nebývalou popularitu.

Lázeňská sezóna začíná

Během tří dnů se můžete těšit na bohatý kulturní a doprovodný program, které svou návštěvou jako obvykle poctí mnoho populárních osobností. Mezi nejlákavější body programu patří historický průvod Karla IV. po centru města a následné svěcení místních léčebných pramenů. Pestrou přehlídkou plnou barev pak je i sobotní galavečer v Grandhotelu Pupp, zakončeném ohňostrojem.

V rámci slavností jistě oceníte i řemeslný jarmark, rozličné hudební vystoupení a další společenské akce. S akcemi širokého zaměření a různorodého obsahu se můžete setkat na třídě T. G. Masaryka, na prostranství před hlavní poštou a hotelem Thermal, u Mlýnské kolonády, v parku malé Versailles či u Grandhotelu Pupp. Budete-li se o jednom z vybraných víkendů pohybovat v okolí tohoto malebného města, nenechte si přehlídku starobylé tradice a rozmanité současnosti ujít!

Zahájení lázeňské sezony - Karlovy Vary 2018

Karlovy Vary vstoupí o prvním květnovém víkendu do nové lázeňské sezóny. Od 4. do 6. května bude celé město žít jednou z nejvýznamnějších kulturně-společenských událostí. Pro obyvatele a návštěvníky je připraven bohatý kulturní program, který si nenechá ujít i celá řada významných hostů z celého světa.

Sobotní část programu bude věnována tradičním rituálům startu sezóny v Karlových Varech, jako je svěcení pramenů papežským nunciem, slavnostní mše a průvod družiny Karla IV. městem. Městem budou znít slavnostní fanfáry ze Zámecké věže. Ani v letošním roce nebude chybět oblíbený Food Festival.

Třídenní program, v rámci kterého oslavujeme přírodní léčivé zdroje a děkujeme Karlovi IV. za založení města.

V rámci celého města bude probíhat bohatý kulturní program, jehož vyvrcholením bude průvod družiny Karla IV. městem.

Součástí oslav bude řemeslný trh a další zajímavé aktivity.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Orchestr nové generace Lords Of The…

04.11.2022 - 05.11.2022
Karlovy Vary

LORDS OF THE SOUND se vrací do České republiky s novým programem "The Music of Hans Zimmer"

Koncert Společná věc - Karlovy Vary

04.10.2022 - 04.10.2022
Lidový dům

Unikátní velkoplošná projekce spojená s tóny tajemného nástroje – Vodnářského zvonu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete