Statistika našeho portálu

  • 89 061 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 163 Míst a památek

Pražský hrad

19.03.2018 - 31.12.2025 Pražský hrad

Pět terasových zahrad na jižním svahu hradčanského návrší spojuje Hrad s Malou Stranou.U spodní saly terreny v Ledebourské zahradě je přístup do bohatě štukově zdobené luxusní galerie, sloužící přednáškám, společenským akcím i pronájmům například pro svatební hostiny. Zahrada přiléhá k Ledebourskému paláci, kde má sídlo Generální ředitelství NPÚ. Komplex terasových zahrad s pavilony a drobnou…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pražský hrad
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Pět terasových zahrad na jižním svahu hradčanského návrší spojuje Hrad s Malou Stranou.

U spodní saly terreny v Ledebourské zahradě je přístup do bohatě štukově zdobené luxusní galerie, sloužící přednáškám, společenským akcím i pronájmům například pro svatební hostiny. Zahrada přiléhá k Ledebourskému paláci, kde má sídlo Generální ředitelství NPÚ. Komplex terasových zahrad s pavilony a drobnou architekturou má ve všechna roční období podmanivou romantickou atmosféru umocněnou jedním z nejkrásnějších výhledů na Prahu.

Památku spravuje Národní památkový ústav, územní památková správa v Praze. Všechny zahrady jsou od roku 1992 součástí statku zapsaného na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jižní svah pod Pražským hradem se utvářel od středověku až do 19. století. Dodnes na něm najdeme stopy gotického opevnění, užitkových zahrad renesančních šlechtických paláců i reprezentativní barokní květinové partery. Krása architektury se tu doplňuje s přírodními zákoutími, členitý terén je doslova posetý fontánami, tajemnými schodišti a průchody, gloriety, loggiemi s úchvatnými výhledy na centrum Prahy.Tvoří zelené podnoží nejznámější pražské veduty – pohledu na Hradčany. Svou biologickou hodnotou zlepšují prostředí, ve svém detailu obohacují architektonické členění města a jsou neopakovatelným místem pohody a harmonie historie, architektury a přírody.

Přestože jsou Palácové zahrady ohraničené Valdštejnskou ulicí s tamějšími paláci, jejich zeleň a atmosféra přechází i do areálu Valdštejnského paláce, Kampy, Vojanových sadů, a spjatě pak navazuje na Letenské sady na jedné straně a na Hradní sady na straně druhé. Mezi pět Palácových zahrad patří zahrada Ledebourská, Malá Pálffyovská zahrada, Kolowratská zahrada, a Malá Furstenberská zahrada.

V Ledebourské zahradě s reprezentační Salou terrenou se koná řada kulturních akcí.

Zahrady jsou využívány k pronájmům při svatebních obřadech a různých komerčních akcí. Kromě toho je zde možno též uspořádat komorní akce soukromého rázu, například zásnuby, sváteční posezení, rodinnou oslavu, romantickou večeři ve dvou či piknik.

Součástí uzavřené zahrady je třídílná Sala terrena (plocha 95 m2). Má vynikající akustiku a ani malý komorní soubor nepotřebuje ozvučení. Dveře ve stěně Sala terreny vedou do místnosti, kterou lze využít pro zázemí akce. Před Sala terrenou je mírně vyvýšená plošina, která může být využita pro velké hudební těleso. Bez potíží pojme 80 účinkujících. Na plošině může být také postaveno pódium.

Jižní stranu parteru zahrady tvoří interierový prostor Galerie Ledeburského paláce. Tato krásná, bohatě prosklená Galerie (o ploše 89 m2) má vlastní předsálí, schodiště vedoucí do parteru zahrady a tři velké křišťálové lustry, které jí dodávají zvláštní vznešenost. Její elegantní prostředí je ideální pro slavnostní tabule (do 64 hostů), rauty a obřady mimo letní sezonu či v deštivých dnech.

Podoba Zahrad pod Pražským hradem v sobě zrcadlí proměny názorů na funkci, podobu a společenský význam zahrady v gotice, renesanci, baroku, 19 a i v 20. století. I proto jsou Zahrady pod Pražským hradem významnou kulturní památkou na seznamu světového dědictví UNESCO.

Otevřeno

je denně. V dubnu a říjnu od desíti do osmnácti, od května do září do devatenácti hodin.

Zavřeno je od listopadu do března a při špatném počasí.

Další podrobné informace

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Letní kino Yellow Cinema - Ant-Man …

23.07.2019 - 23.07.2019
Praha

Zažluťte si v kalendáři úterní a sobotní večery pro filmové delikatesy v letňáku ve Žlutých lázních. Žádná honička,…

Letní kino Yellow Cinema - Zrodila …

27.07.2019 - 27.07.2019
Praha

Zažluťte si v kalendáři úterní a sobotní večery pro filmové delikatesy v letňáku ve Žlutých lázních. Žádná honička,…

Advík 2019 - Praha

01.08.2019 - 04.08.2019
Praha

Můžete se těšit na ukázky tradičních japonských tanců, bojových umění a umění obecně, nebude chybět promítání anime,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 22. červenec

Dnes má svátek Magdaléna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete