Statistika našeho portálu

  • 99 299 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Závod v běhu - Zeměrájem NABOSO

15.06.2013 - 16.06.2013 Kovářov

Víkend ve znamení bosých nohou. Vyzkoušejte svou zdatnost v 1. ročníku jarního závodu v běhu ZEMĚRÁJEM NABOSO. Připraveny jsou různé délky závodních tratí, ze kterých si vyberou děti i dospělí. Start hlavního závodu bude v 11 a 15 hodin. Dále se můžete zúčastnit soutěže ve tvoření bosýma nohama, která zahrnuje několik zábavných úkolů, a samozřejmě si můžete projít jedinečnou kilometr dlouhou…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Víkend ve znamení bosých nohou. 

Vyzkoušejte svou zdatnost v 1. ročníku jarního závodu v běhu ZEMĚRÁJEM NABOSO. Připraveny jsou různé délky závodních tratí, ze kterých si vyberou děti i dospělí. Start hlavního závodu bude v 11 a 15 hodin. Dále se můžete zúčastnit soutěže ve tvoření bosýma nohama, která zahrnuje několik zábavných úkolů, a samozřejmě si můžete projít jedinečnou kilometr dlouhou stezku naboso a užít si všechny další atrakce Zeměráje. 

Chození i běhání bez bot po nerovném terénu je zdravé, uvolňující, nabíjí energií a radostí. Naše bosá chodidla se rázem stanou zdrojem mnoha poznatků. Začneme vnímat teplotu, vlhkost i proměny terénu, zcela samozřejmě se začneme vyhýbat hmyzu či hlemýžďům, stáváme se součástí přírody. Pokud si sundáme boty, tak chodidlo přestane být podepřené podrážkou, prsty se při chůzi přirozeně roztáhnou, váhu začneme přenášet více na špičku - hlavně na bříško pod palcem a pata se naopak odlehčí. Díky tomu člověk automaticky zaujme vzpřímený postoj, kráčí či běží pružně a lehce, jít naboso shrbeně je téměř nemožné. Zkuste to - stačí jen sundat boty a dělat to, co naši předkové dělali odnepaměti. Být naboso!

Zaregistrovat se do 1. ročníku jarního závodu v běhu Zeměrájem naboso můžete prostřednictvím e-mailu, ve kterém uvedete vaše jméno, bydliště a věk. Více o registraci na webových stránkách Zeměráje. Možnost vyzkoušet si běh naboso po připravených trasách i soutěž ve tvoření bosýma nohama budou mít všichni - tedy i neregistrovaní návštěvníci.

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Další akce v okolí

Masopust 2023 - Milevsko

18.02.2023 - 18.02.2023
nám. Dr. E. Beneše

Milevské maškary se právem pyšní zapsáním mezi nejvýznamnější lidové tradice na seznamu nemateriálních statků tradiční…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. únor

Dnes má svátek Vanda

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete