Statistika našeho portálu

  • 96 109 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

ZOJČIN BYT

10.04.2013 Nymburk

Hraje soubor Právě začínáme Horní Počernice.Tragická fraška o třech dějstvích.Inzerce - byty: Pronajmu čtyřpokojový byt s velkou vstupní halou a pochmurnou minulostí na bývalé Leninově třídě, dnes Stalinově prospektu, v Moskvě.Zn.: Každý chce bydlet: šlechtic, tulák, Číňan i funkcionář, dámy mířící výš, pánové mířící níž... Jak setkání při večerní přehlídce (nebo snad obhlídce?) skončí...? A…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Nymburk, Hálkovo divadlo
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Nymburk
Obec
Nymburk

Hraje soubor Právě začínáme Horní Počernice.

Tragická fraška o třech dějstvích.

Inzerce - byty: Pronajmu čtyřpokojový byt s velkou vstupní halou a pochmurnou minulostí na bývalé Leninově třídě, dnes Stalinově prospektu, v Moskvě.
Zn.: Každý chce bydlet: šlechtic, tulák, Číňan i funkcionář, dámy mířící výš, pánové mířící níž... Jak setkání při večerní přehlídce (nebo snad obhlídce?) skončí...? A morfium neléčí a Nice je daleko...

Komedie Zojčin byt vznikla  v roce 1926 v době tzv. Nové hospodářské politiky v Rusku, kdy bylo povoleno soukromé podnikání. V Zojčině bytě autor úspěšně využil pro svůj záměr prvky tzv. pokleslé literatury. Mnohá divadla žádala její text a některým se podařilo hru uvést. Později bylo zakázáno hru uvádět, kritici v místě vzniku hry i v Československu ji zavrhovali jako ideologicky škodlivou.

Účinkují: Alexandra Vytlačilová, Milan Rutner, Barbora Jelínková, Filip Minařík, Ondřej Hrubeš, Aleš Balda, Šárka Hanušová, Milan Špale, Sabina Valová, Eva Bartoňová, Jiří Novotný, Lucie Hendrychová a Jana Povolná.

Cena vstupenky

120,- Kč, senioři 100,- Kč

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete