Statistika našeho portálu

  • 93 242 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Hotel Tanečnica Pustevny

Horní Bečva

Hotel Tanečnica se nachází v krásné oblasti Beskyd, na samotném vrcholu Pusteven, v nadmořské výšce 1018 m. V ubytovací části je k dispozici 42 dvoulůžkových pokojů s možností 1 - 2 přistýlek, jedno Apartmá a 7 jednolůžkových pokojů. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC, barevnou televizi a telefon. Větší část pokojů je situovaných s výhledem do údolí, ostatní směrem na l…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pustevny 57/756, Horní Bečva
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Vsetín
Obec
Horní Bečva

Fotogalerie k článku

Hotel Tanečnica se nachází v krásné oblasti Beskyd, na samotném vrcholu Pusteven, v nadmořské výšce 1018 m. V ubytovací části je k dispozici 42 dvoulůžkových pokojů s možností 1 - 2 přistýlek, jedno Apartmá a 7 jednolůžkových pokojů. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC, barevnou televizi a telefon. Větší část pokojů je situovaných s výhledem do údolí, ostatní směrem na les a budovu bazénu.V nabídce hotelu je krytý, vyhřívaný bazén 16 x 8 m, minifitness - pro hotelové hosty zdarma, dále placené služby - sauna, stolní tenis, biliár a stolní fotbal. Je také možnost využít služeb kvalifikovaného maséra. Pro naše nejmenší máme vybudouvaný dětský koutek, s možností bezplatného hlídání au pair. Parkoviště pro host je přímo u hotelu.

Možnosti stravování

K využití stravovacích služeb slouží restaurace s kapacitou 120 míst a k posezení kavárna - 40 míst. Pro noční život je k dispozici vinárna s rerodukovanou hudbou, menším tanečním parketem a velkým projekčním plátnem. Je zde také kůlečník.

Popis okolí

Na Pustevny se můžete dostat sedačkovou lanovkou z Ráztoky, která je od Frenštátu pod Radhoštěm vzdálena asi 5 km a nebo cyklobusem z Rožnova pod Radhoštěm. Pustevny dostaly své jméno díky poustevníkům, kteří zde pobývali. Lidé, zejména příznivci Pohorské jednoty Radhošť, brzy objevili v čem spočívá krása tohoto půvabného kraje a začali zde budovat turistické chaty a útulny. Z Pusteven se můžete vydat na horu Radhošť, která se stala symbolem zdejšího kraje. Po cestě směrem k Radhošti potkáte sochu pohanského boha úrody, pohostinnosti, plodnosti, slunce, války, řemesel a obchodu Radegasta od frenštátského rodáka Albína Poláška. Radhošť 1129 m je nejvyšším vrcholem radhošťských Beskyd a okresu Nový Jičín. Na jeho vrcholku se nachází sousoší a kaple sv. Cyrila a Metoděje. Stavbu navrhl kroměřížský stavitel a architekt Skibinský ve stylu byzantských staveb, aby tak symbolizoval byzantský původ obou světců. V roce 1897 byl položen základní kámen a už v roce 1898 byla kaple dokončena. Později byla obložena šindelem a k budově byly navíc přistavěny ochozy a zvonice. Výše uvedené sousoší Cyrila a Metoděje bylo postaveno na místě kamenného kříže z roku 1805.

Tipy na výlet po okolí

Pustevny jsou důležitým strategickým bodem mnoha cyklostezek a také mnoha tras pro pěší turisty. Nabízí se Vám nezapomenutelná vrcholová turistika s nádherným výhledem do širého okolí. Při dobré viditelnosti je možno vidět i Ostravu, která je vzdálená více než 50 km. Pro milovníky společenského života se nabízí výlet do měst Rožnov a Frenštát pod Radhoštěm, které jsou známé svou Valašskou kulturou a také se zde každoročně koná spoustu akcí, které přibližují život našich předků.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Valašský špalíček - Valašské Meziří…

25.06.2020 - 27.06.2020
Areál zámku Žerotínů

Valašský špalíček 2020: folk–blues–beat festival

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie
Turistické regiony

neděle 31. květen

Dnes má svátek Kamila

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete